AppleSpravodajstvo

„Lacný“ iPhone SE 2020 bol podrobený testu odbornej poroty DXOMARK. Pozrite sa, ako dopadol

Náročných používateľ kamera nenadchne

Spoločnosť Apple ešte v apríli tohto roka predstavila nový iPhone SE 2020, ktorý ponúka 3 roky starý dizajn, avšak hardware súčasných vlajkových lodí v kompaktnom tele. Smartfón hneď po predstavení získal pozornosť mnohých médií vrátane laickej a odbornej verejnosti.

Smartfón najnovšie prešiel testom odbornej poroty DXOMARK, ktorá sa pozrela na to, ako smartfón fotí v porovnaní s konkurenciou. Na tému upozorňuje portál gsmarena.com.

Zariadenie ponúka 12-megapixelový senzor s clonou f/1,8, automatickým zaostrovaním, OIS stabilizáciou a 5-násobným digitálnym priblížením. V dnešnom svete ide skôr o „veľmi základný“ fotoaparát, ktorý podľa špecifikácií pravdepodobne nikoho extra nenadchne. Otázkou preto zostáva, čo dokáže spraviť s kvalitou fotografií software?

Z hodnotenia odbornej poroty vyplýva, že smartfón robí vcelku dobru práci pri meraní expozície a nastavovaní kontrastu. Okrem iného aj HDR je na vysokej úrovni. Smartfón robí dobré fotografie ako v interiéri, tak aj v exteriéri. DXOMARK ďalej dodáva, že silnou stránkou je práca s farbami, ktoré vykresľuje na vysokej úrovni.

V hodnotení zariadenia sa ďalej píše, že automatické zaostrenie je rýchle a konzistentné, pričom ostrosť snímok klesá s ubúdajúcim svetlom. DXOMARK ďalej píše, že slabiny kamery sa ukazujú práve pri zlých svetelných podmienkach, kde možno bádať pomalšie ostrenie a pribúdajúci šum. Dôvodom je absencia nočného režimu a samozrejme aj limitujúci počet samotných senzorov vrátane ich rozlíšenia.

DXOMARK_iPhone SE 2020_podrobne hodnotenie
Zdroj: DXOMARK

Prejdime však k samotnému hodnoteniu. Kamera smartfónu dosiahla celkovo 101 bodov, čím sa iPhone SE 2020 zaradil do 4. desiatky najlepšie hodnotených smartfónov na trhu z pohľadu kvality fotografií. Znamená to, že kamera je na úrovni smartfónov ako Google Pixel 3a, iPhone XR, Redmi K20 Pro, Xiaomi Mi Mix 3, LG G8 ThinQ, či Xiaomi Mi 8.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close