TECHNOLÓGIEZariadeniaZaujímavosti

Japonská spoločnosť Kyocera predstavila minimalistický smartfón KY-O1L, ktorý sa bezproblémovo zmestí do peňaženky

Aktuálne trendy smartfónov sú jasné – veľké displeje, minimálne rámčeky, obrovské množstvo inteligentných funkcií a vynikajúci výkon. Cieľom výrobcov je vytvoriť zariadenie, ktoré bude časom možné využiť na úplne všetky typy úloh, čiže aj na prácu. Pred niekoľkými rokmi sme ale v rukách držali telefóny, ktoré nedokázali takmer nič, teda aspoň v porovnaní s dnešnými smartfónmi. Cez bežný telefón dokázal človek napísať SMSku, zavolať priateľovi, neskôr sme sa dostali aj ku mailom a jednoduchým hrám. Dnes by sme takýto telefón mohli nazvať aj minimalistický alebo simplistický a čuduj sa svete, svoje miesto by si asi bezproblémovo našiel aj v dnešnej, technologicky pokročilej dobe. O pár rokov určite niekto z nás dospeje do bodu, kedy bude mať technológií plné zuby a riešením by mohol byť práve úplne simplistický smartfón, bez akýchkoľvek pokročilých funkcií a rušivých prvkov. Japonská spoločnosť Kyocera si tento fakt uvedomuje a preto svetu pred niekoľkými dňami predstavila „smartfón“ KY-O1L, ktorý určite zaujme zákazníkov, ktorí by najradšej utiekli zo sveta prešpikovaného technológiami.

Smartfón s veľkosťou platobnej karty

Plánom spoločnosti Kyocera bolo vyrobiť minimalistický smartfón, ktorý by sa bezproblémovo zmestil do akejkoľvek peňaženky. Výsledkom je smartfón s hrúbkou 5,3 mm a váhou 47 gramov, čím sa z neho stáva jeden z najtenších a najľahších telefónov na trhu. Jeho najväčšou prednosťou je zrejme 2,8-palcový monochromatický epaper displej a 380 mAh batéria, ktorá v spojení s epaper displejom ponúka naozaj obrovskú výdrž. Taktiež treba spomenúť, že smartfón podporuje aj LTE pripojenie, čo je v dnešnej dobe asi samozrejmosťou.

Tip pre vás  India oznamuje, že sa púšťa do vývoja nového zbrojného systému pre boj určený vo vesmíre

Používateľské rozhranie ponúka takmer všetky potrebné funkcie

Používateľské rozhranie je v spojení s monochromatickým displejom naozaj zaujímavé, no ponúka takmer všetky potrebné funkcie základného telefónu. Smartfón nepodporuje žiadny obchod s aplikáciami, takže si bude musieť zákazník vystačiť s predinštalovanými aplikáciami ako za starých čias. Smartfón taktiež nedisponuje žiadnym fotoaparátom, čo je v prípade jeho minimalistického vyhotovenia celkom pochopiteľné. Zaujímavá je ale jeho cenovka, ktorá bola pre japonský trh nastavená na 32 000 jenov, čo je v prepočte asi 250 eur. Telefón sa ale bude s najväčšou pravdepodobnosťou predávať iba na domácom trhu a do sveta sa nedostane.

Zdroj: digitaltrends.com, úvodný obrázok (Kyocera)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy
Close
Close