TECHZariadeniaZaujímavosti

Japonská spoločnosť Kyocera predstavila minimalistický smartfón KY-O1L, ktorý sa bezproblémovo zmestí do peňaženky

Aktuálne trendy smartfónov sú jasné – veľké displeje, minimálne rámčeky, obrovské množstvo inteligentných funkcií a vynikajúci výkon. Cieľom výrobcov je vytvoriť zariadenie, ktoré bude časom možné využiť na úplne všetky typy úloh, čiže aj na prácu. Pred niekoľkými rokmi sme ale v rukách držali telefóny, ktoré nedokázali takmer nič, teda aspoň v porovnaní s dnešnými smartfónmi. Cez bežný telefón dokázal človek napísať SMSku, zavolať priateľovi, neskôr sme sa dostali aj ku mailom a jednoduchým hrám. Dnes by sme takýto telefón mohli nazvať aj minimalistický alebo simplistický a čuduj sa svete, svoje miesto by si asi bezproblémovo našiel aj v dnešnej, technologicky pokročilej dobe. O pár rokov určite niekto z nás dospeje do bodu, kedy bude mať technológií plné zuby a riešením by mohol byť práve úplne simplistický smartfón, bez akýchkoľvek pokročilých funkcií a rušivých prvkov. Japonská spoločnosť Kyocera si tento fakt uvedomuje a preto svetu pred niekoľkými dňami predstavila „smartfón“ KY-O1L, ktorý určite zaujme zákazníkov, ktorí by najradšej utiekli zo sveta prešpikovaného technológiami.

Smartfón s veľkosťou platobnej karty

Plánom spoločnosti Kyocera bolo vyrobiť minimalistický smartfón, ktorý by sa bezproblémovo zmestil do akejkoľvek peňaženky. Výsledkom je smartfón s hrúbkou 5,3 mm a váhou 47 gramov, čím sa z neho stáva jeden z najtenších a najľahších telefónov na trhu. Jeho najväčšou prednosťou je zrejme 2,8-palcový monochromatický epaper displej a 380 mAh batéria, ktorá v spojení s epaper displejom ponúka naozaj obrovskú výdrž. Taktiež treba spomenúť, že smartfón podporuje aj LTE pripojenie, čo je v dnešnej dobe asi samozrejmosťou.

TIP  Intel nakoniec nezvládol vývoj vlastného 5G modemu pre smartfóny. Apple sa preto spája s Qualcommom

Používateľské rozhranie ponúka takmer všetky potrebné funkcie

Používateľské rozhranie je v spojení s monochromatickým displejom naozaj zaujímavé, no ponúka takmer všetky potrebné funkcie základného telefónu. Smartfón nepodporuje žiadny obchod s aplikáciami, takže si bude musieť zákazník vystačiť s predinštalovanými aplikáciami ako za starých čias. Smartfón taktiež nedisponuje žiadnym fotoaparátom, čo je v prípade jeho minimalistického vyhotovenia celkom pochopiteľné. Zaujímavá je ale jeho cenovka, ktorá bola pre japonský trh nastavená na 32 000 jenov, čo je v prepočte asi 250 eur. Telefón sa ale bude s najväčšou pravdepodobnosťou predávať iba na domácom trhu a do sveta sa nedostane.

Zdroj: digitaltrends.com, úvodný obrázok (Kyocera)

Tagy
Close
Close