BezpečnosťKryptomenySpravodajstvo

Kuriózna krádež: Hackeri ukradli 600 miliónov dolárov v digitálnom zlate. Stovky miliónov už vrátili

Hackeri, ktorí ukradli viac ako 600 miliónov dolárov v digitálnom zlate, medzičasom vrátili značný objem peňazí.

Hackerom sa najnovšie podaril husársky kúsok, aký sme doposiaľ ešte nevideli, ukradli stovky miliónov dolárov v digitálnych menách. Skupina hackerov ukradla viac ako 600 miliónov dolárov, čo je doteraz najväčšia lúpež, aká sa kedy hackerom v súvislosti s digitálnym zlatom podarila. Na tému upozorňuje portál indiatoday.in.

Platforma Poly Network bola prelomená

Hackerom sa podarilo prelomiť platformu Poly Network, potvrdila to už aj samotná spoločnosť prostredníctvom sociálnej siete Twitter. Ako môžete vidieť v statuse spoločnosti nižšie, tak spoločnosť informovala o peňaženkách, na ktoré smerovali ukradnuté financie.

„S ľútosťou oznamujeme, že bol napadnutý server #PolyNetwork,“ uviedol Poly v utorok ráno na Twitteri a potvrdil, že kryptoinvestorom boli ukradnuté milióny dolárov. Zdieľala aj adresy útočníkov, na ktoré bola ukradnutá čiastka prevedená.

Kuriózna krádež. Hackeri vrátili časť peňazí, a nie málo!

Táto krádež sa nezapíše do histórie len v dôsledku objemu ukradnutých peňazí, ale aj v dôsledku správania sa hackerov. Poly Network neskôr požiadala hackerov o vrátenie peňazí, ktorí začali postupne posielať peniaze späť.

Spoločnosť prostredníctvom sociálnej siete Twitter neskôr informovala verejnosť, že hackeri medzičasom vrátili približne 260 miliónov dolárov. Druhým dychom však treba dodať, že hackerom na účte zostala ešte väčšia polovica prostriedkov, ktoré ukradli. Konkrétne hovorím o sume cez 370 miliónov  dolárov.

Tak či onak, ako by ste sa zachovali vy, ak by ste sa dostali k takému to množstvu peňazí, vrátili by ste ich, alebo by ste začali žiť „nový život“? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close