BezpečnosťSpravodajstvo

Kuriózna chyba na Youtube umožňuje sledovanie videí bez reklám. Pozrite sa ako na to

Na Youtube sa objavila chyba, vďaka ktorej viete obísť reklamy a vrhnúť sa priamo na videá

Portál 9to5google.com poukazuje na celkom kurióznu chybu serveru Youtube, ktorá umožňuje obídenie sledovania reklám.

Predtým, ako Vám túto chybu však ukážeme, tak Vám chceme dať do pozornosti, že reklamy vo všeobecnosti slúžia na to, aby tvorcovia videí, článkov a podobne, mohli vytvárať tento  zadarmo, bez toho aby ho uzamykali. Preto všetky techniky na obídenie reklám využívajte so zodpovednosťou.

Vypnutie reklám umožňuje zmena URL adresy

Developer hovoriaci si „unicorn4sale“ odhalil vskutku zaujímavú chybu, ktorá umožňuje obídenie reklám. Do url adresy za „com“ keď vložíte bodku, ktorá oddeľuje zbytok adresy, tak reklamy na serveroch Youtube sa Vám nebudú prehrávať. Hneď sa Vám spustí video.

Takto vyzerá originálna adresa:

„youtube.com/watch?v=ywtYeydSFVo“

A takto vyzerá upravená adresa:

„youtube.com./watch?v=ywtYeydSFVo“

chyba youtube
Zdroj: Vosveteit.sk

Zároveň však treba dodať, že ide chybu, ktorú pravdepodobne Youtube čoskoro odstráni. V každom prípade ide vskutku o zaujímavý bug, na ktorý unicorn4sale narazil.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close