Návody

Kupujete smartfón z druhej ruky? Pozrite sa na tipy, čo by ste pri jeho kúpe nemali podceňovať!

Nákup smartfónu z druhej ruky je dnes častejším, než by ste si mysleli. Pozrite sa, ako kúpiť smartfón, ktorý je v dobrej kondícii.

Nákup smartfónov z druhej ruky nie je ničím nezvyčajný. V dnešnej dobe sa cena nových smartfónov dokáže vyšplhať do naozaj vysokých čiastok, preto občas dáme prednosť už používanému zariadeniu. Vzhľadom k tomu, že smartfón však už bol používaný, sa vystavujeme riziku, že si kúpime tzv. mačku vo vreci. Čomu sa vyhnúť, aby ste si nekúpili nefunkčné zariadenie alebo neskôr neľutovali jeho nákup? Pozrite sa na to s nami!

Prezrite si váš budúci smartfón poriadne

Medzi dnešné trendy patrí i nákup použitých smartfónov cez internetové bazáry. Určite však neodporúčame kupovať smartfón s tým, že si ho vôbec nepozriete. Vystavujete sa riziku, že na druhej strane je podvodník a váš smartfón vám buď po platbe nepošle, alebo vám pošle poškodený smartfón. Radšej teda siahnite po smartfóne z vášho okolia, ktorý si prídete odskúšať a skontrolovať osobne.

Sústreďte sa najmä na riadnu funkciu dotykovej plochy a zvážte i rôzne škriabance či poškodenia displeja a kamery. Pri páde sa totiž môžu rôzne citlivé komponenty poškodiť a napríklad taká kamera nemusí fungovať. Pre istotu si teda skúste zhotoviť nejaké snímky predtým, než smartfón kúpite.

Vypýtajte si originálne balenie

Keď kupujete smartfón z druhej ruky, môže sa vám stať, že sa vás predajca bude snažiť obrať napríklad o nabíjačku v balení. Nezabúdajte si vypýtať kompletné balenie obsahujúce i nabíjačku a krabičku, ktorá obsahuje i IMEI číslo. Ide o spôsob, ako odhaliť originálneho majiteľa smartfónu a zistiť, či zariadenie nebolo napríklad kradnuté či stratené. Ak vám predajca neposkytne úplné balenie, je tu navyše šanca pre vás zjednať nižšiu cenu.

Premýšľajte nad zdrojom vašej kúpy

Ak sa rozhodnete pre kúpu smartfónu z druhej ruky, dbajte i na riadny zdroj a seriózneho predajcu. Nechcete predsa kúpiť smartfón od niekoho, kto sa k nemu správal hrubo a na oko síce vyzerá v poriadku, vo vnútri však môže byť kúsok pred riadnym poškodením. Premýšľajte teda najprv nad rôznymi resellermi a spoločnosťami, ktoré sa venujú repasu zariadení. Tie vám navyše poskytnú zväčša i ročnú záruku.

Vyhnite sa však kúpe smartfónu zo zahraničia. V prípade poškodenia vášho smartfónu môže byť zložité dostať sa po riadnu podporu a rovnako sa môžete dostať do situácie, kedy niektoré funkcie nebudú dostupné vo vašej krajine.

Pozor na podporu smartfónu

Systémová podpora je niečo, čo dnes smartfónu zvyšuje hodnotu. Pred výberom zariadenia si teda spravte prieskum a zistite, či náhodou nekupujete model, ktorému skončila podpora. Ideálny je teda nákup smartfónov, ktoré boli predstavené tento či minulý rok a ich systémová podpora bude zaistená ešte na nejakú dobu.

Kupujete smartfóny z druhej ruky i vy? Alebo si radšej priplatíte za nové zariadenie? A čo takto nákup smartfónov na splátky? Nezabudnite sa s nami podeliť o vaše názory v komentároch!

via Androidguys.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close