SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Kúpu nového smartfónu dlho neodkladajte, môže sa stať, že už čoskoro ich bude nedostatok!

Nedostatok polovodičov na trhu tu s nami bude ešte nejaký ten piatok. Ak teda plánujete kúpu nového smartfónu, neodkladajte to!

Na to dobré si treba počkať. Týmto príslovím sa riadia mnohí ľudia, no nie vždy je toto pravda. Teraz narážame najmä na dobré smartfóny, ktorých na trhu už čoskoro nebude dostatok pre všetkých záujemcov. Dôvodom je práve nedostatok polovodičov, čo znamená i nedostatok mobilných čipsetov na trhu. Táto kríza sa s nami ťahá už niekoľko mesiacov a zdá sa, že stále nekončí. A ako nás informuje portál Gizmochina.com, situácia, kedy budú modely v stave „vypredané“, môže nastávať oveľa častejšie, ako tomu bolo doteraz.

Snapdragon 888+ nie je výnimkou

Nedostatok polovodičov na trhu spôsobil veľký ošiaľ v priemysle s grafickými kartami či hernými konzolami Playstation 5. Neskôr sme vás informovali, že problémy sa budú týkať i spoločnosti Qualcomm, ktorá nedokáže produkovať dostatočné množstvo čipsetu Snapdragon 888. Vlajkové smartfóny sa zrazu na trhu začali vypredávať a stále ich nie je na trhu dostatočné množstvo. Rovnaký osud však postihol i Snapdragon 888+.

Príkladom je len nedávno predstavený Mi MIX 4, ktorý nesie práve čipset Snapdragon 888+. Prezident spoločnosti Xiaomi, Lu Weibing sa práve pre tento smartfón ospravedlňuje, pretože len chvíľu po uvedení do predpredaja je model v stave „vypredané“. A môže byť ešte horšie.

Nedostatok čipsetov bude pokračovať

Stále nevieme, ako dlho bude tento problém pretrvávať. Môže sa stať, že nedostatok zariadení tu bude s nami ešte budúci rok či dokonca ešte ten ďalší. Práve čínsky gigant sa rozhodol preto upevniť svoje puto so spoločnosťou MediaTek, ktorú polovodičová kríza veľmi nezasiahla. Druhým dychom však treba dodať, že aj MediaTek má „obmedzené kapacity“ a čoskoro sa môže situácie otočiť o 180-stupňov.

Nielen však Xiaomi, aj ostatné spoločnosti trpia týmto problémom, a práve preto ak plánujete kúpu prémiového smartfónu v zatiaľ dobrej cene, odporúčame vám s ňou dlho neotáľať. Ceny zariadení pôjdu už len nahor a vôbec nevieme, či takýchto smartfónov bude na trhu stále aspoň niekoľko.

Plánujete kúpu smartfónu tento rok alebo ste už po nejakom siahli? A vyberáte si smartfón z vyššej triedy či vám stačí zlatá stredná trieda? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close