fbpx
ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

Ku koncu marca aplikácia Správy od Google prestane na miliónoch Android smartfónoch fungovať

Pôjde hlavne o smartfóny bez Mobilných služieb Google

Google Messenger, resp. aplikácia Správy od Google, aktuálne patrí medzi najžiadanejšie aplikácie svojho druhu. Dôvodov je viacero funkcií a vlastností. Od prepracované rozhrania, až po podporu viacerých funkcií vrátane RCS štandardu správ. Mnoho používateľov preto hneď po vybalení smartfónu, automaticky inštaluje túto aplikáciu a nastavuje si ju ako predvolenú.

Správy
Správy
Developer: Google LLC
Price: Free

Najnovšie správy, na ktoré poukazuje portál xda-developers.com, však mnohých používateľov nepotešia. Dôvodom je, že mnoho smartfónov stratí podporu tejto aplikácie. 

Správy už nerozbeháte na necertifikovaných zariadeniach

Portál konkrétne píše, že aplikácii odzvoní na všetkých smartfónoch, ktoré nie sú certifikovanými. Odvoláva sa na časť zdrojového kódu verzie aplikácie 7.2.203,  v ktorej sa objavila správa nižšie.

„On March 31, Messages will stop working on uncertified devices, including this one., teda: Od 31. marca prestanú správy fungovať na necertifikovaných zariadeniach vrátane tohto.“

Ide teda o všetky smartfóny, ktoré síce využívajú Android, ale nie sú oficiálne certifikovanými spoločnosťou. resp. nemajú dostupné Mobilné služby Google. Ide pritom o kvantum smartfónov obzvlášť v prípade spoločnosti Huawei, či Honor, ktoré využívajú Mobilné služby Huawei.

Google však tento krok nerobí len tak. Pravdepodobne za týmto rozhodnutím stojí to, že spoločnosť v nedávnej minulosti ohlásila, že do aplikácie pridá pre funkciu RCS, End-to-End šifrovanie. V praxi by to malo znamenať, že ak cez službu RCS budú odosielané správy, tak budú zabezpečenými a skutočne súkromnými. Práve táto funkcia je pravdepodobne kameňom úrazu. Dôvodom je, že na zariadeniach bez Mobilných služieb Google, nebude možné zabezpečiť šifrovanie správ. 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close