Spravodajstvo

Ktorí výrobcovia smartfónov na Slovensku pokrývajú najväčšiu časť trhu?

Pozrite si dáta spoločnosti Statcounter, ktoré odkrývajú trhové podiely výrobcov smartfónov na slovenskom trhu

Častokrát môžeme čítať správy, ako sa darí jednotlivým výrobcom smartfónov na globálnom trhu, prípadne v Číne. Dnes viac menej vieme povedať, že celosvetovým lídrom je spoločnosť Samsung, na ktorú sa tlačí Huawei, ktorý dokonca v niektorých čiastkových štatistikách predbieha kórejského výrobcu smartfónov. Ďalej sa spomínajú výrobcovia ako Apple, Xiaomi, Oppo, či Vivo, ktorí sa radia k celosvetovým lídrom na trhu. Ako je to však na Slovensku? 

Situácia na Slovenku je na prvých priečkach veľmi podobnou

Hneď v úvode treba povedať, že Slovensko vo veľkej miere kopíruje svetové trendy, nie však všetky. Môže za to napríklad pomalá adaptácia niektorých výrobcom na našom trhu. Dobrým príkladom je sú spoločnosti Oppo, tak aj Vivo. Ide o výrobcom smartfónov, ktorým sa darí hlavne v domácej Číne, Či v Indii, čo je 2. najväčší trh so smartfónmi na svete.

Čo sa týka lokálnych štatistík pre jednotlivé regióny, tak medzi tie dôveryhodnejšie zdroje patrí spoločnosť statcounter.com, ktorá aktívne monitoruje viac ako 2 milióny väčších webových stránok, na základe ktorých vytvára bohaté datasety. Výnimkou nie je ani Slovensko.

Ako môžete vidieť nižšie na grafe, tak trhovým lídrom je spoločnosť Samsung, ktorá sa dlhodobo pohybuje na úrovni okolo 27% až 28,5%. Druhou najúspešnejšou spoločnosťou je Huawei, ktorá sa stabilne drží na úrovni ~25%. Tretím najúspešnejším výrobcom smartfónov je spoločnosť Apple, ktorá aktuálne pokrýva 18,1%. Spomedzi prvej päťky, najväčším „tigrom“ je bezpochyby spoločnosť Xiaomi, ktorá v podstate kontinuálne rastie. Rok dozadu spoločnosť pokrývala 8,57% trhu, dne to je už takmer 13,5%. 5. najúspešnejšou spoločnosťou je Lenovo, ktorá pokrýva aktuálne 4%.

slovensko trhovy podiel vyrobcov smartfonov
Zdroj: statcounter.com

Od ktorého výrobcu mobilných zariadení máte smartfón vy? Ste s ním spokojný? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť. 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close