ANDROIDSpravodajstvo

Ktoré smartfóny spoločnosti Motorola dostanú v dohľadnej dobe Android 10 a 11?

Na zozname nájdete 3 modely smartfónov, ktoré v našom regióne dostanú čoskoro aktualizáciu s novšou verziou Androidu

Spoločnosť Motorola v tomto roku zažíva vcelku „vzrušujúce obdobie“. Dôvodom je predstavenie viacerých nových zariadení na čele so smartfónom Motorola Razr, ktorá „ťaží“ z dobrého mena „žiletky“ predstavenej ešte v roku 2004. Rovnako ako vtedy, tak aj teraz ide o výnimočné zariadenie. 

Motorola prostredníctvom tlačovej správy informuje, ktoré smartfóny spoločnosti dostanú v dohľadnej dobe aktualizáciu s Androidom 10 a Androidom 11. Nuž, na zozname smartfónov nehľadajte moc zariadení. V našom regióne v blízkej budúcnosti dostanú aktualizáciu celkovo 3 modely smartfónov.

Pre tieto modely môžete očakávať aktualizáciu s novšou verziou Androidu

  •  Aktualizácia na Android 11 pre Motorola edge bude spustená v priebehu prvého štvrťroku 2021. (Rumunsko, Slovensko, Česká republika, Bulharsko, Srbsko a Ukrajina)
  •  Aktualizácia na Android 11 pre Moto G Pro bude spustená v priebehu prvého štvrťroku 2021. (Rumunsko, Slovensko, Česká republika, Bulharsko a Srbsko)
  •  Aktualizácia na Android 10 pre Motorola One Macro bude spustená v priebehu prvého štvrťroka 2021. (Rumunsko, Slovensko, Česká republika, Bulharsko a Srbsko)
  •  Aktualizácia na Android 10 pre Moto G8 Power Lite bude spustená v priebehu štvrtého štvrťroka 2020. (Srbsko)

Pevne veríme, že tento zoznam nie je ešte konečným a čoskoro bude doplnený o ďalšie modely smartfónov.

V každom prípade, ak máte jeden zo smartfónov vyššie, tak v priebehu prvého štvrťroka nasledovného roka, môžete očakávať veľkú aktualizáciu operačného systému Android.

„Počas posledných týždňov Motorola zverejnila aktualizované balíčky zdrojových kódov pre väčšinu svojich telefónov s cieľom urýchliť vytváranie vlastných pamätí ROM a obnovovacích priečinkov. Po odhalení zdrojového jadra pre Motorola edge+ môžu vývojári teraz používať ďalšie zdrojové balíčky pre veľké množstvo telefónov Motorola s operačným systémom Android 10. Nové vylepšenia sú jasným znamením, ktoré ukazuje záväzok spoločnosti Motorola voči svojim používateľom tým, že im poskytuje pravidelné aktualizácie pre získanie najnovších verzií operačného systému Android, ako aj pravidelné bezpečnostné opravy, aby všetky telefóny Motorola mohli mať maximálnu ochranu pred vírusmi a inými škodlivými hrozbami.“ píše spoločnosť v tlačovej správe.

V prípade, ak by ste sa chceli pozrieť, ktorá verzia Androidu je pre vás aktuálne dostupnou, tak to môžete spraviť prostredníctvom stránky podpory spoločnosti. Zároveň však musíme povedať, že bohužiaľ stránka podpory neumožňuje filtráciu podľa regiónov. Druhým dychom však treba dodať, že v prípade dostupnosti novšej verzie Androidu, ktorú neevidujete v našom regióne, tak  pravdepodobne bude dostupnou s odstupom času aj  u nás.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close