AppleHuaweiSpravodajstvo

Kto robí podľa riaditeľa Huawei najlepšie 5G smartfóny? Odpoveď vás vskutku prekvapí

Pochváliť konkurenčnú spoločnosť potrebuje dostatok odvahy.

Spoločnosť Huawei mala skvelý nábeh na to, aby sa stala svetovou jednotkou na trhu so smartfónmi. Bohužiaľ sankcie zo strany amerických úradov, spoločnosť zrazili na kolená a predaje smartfónov postupne klesajú. Ale aj napriek tomu, Huawei aj naďalej vyvíja smartfóny, ktoré stoja za povšimnutie. V posledných dňoch sa napríklad vo zvýšenej miere spomína nadchádzajúca rada vlajkových smartfónov, Huawei P50, ktorej predstavenie má byť predo dvermi.

Ren Zhengfei prezrádza, kto podľa neho vyrába najlepšie 5G smartfóny

Portál phonearena.com prichádza s vcelku zaujímavými správami, kde poukazuje na slová Rena Zhengfeia, generálneho riaditeľa a zakladateľa spoločnosti Huawei.

Ten sa vyjadril, že si uvedomuje, že v jednom dôležitom ohľade sú k spoločnosti Apple oveľa bližšie, ako ku iným výrobcom smartfónov. Dôvodom je, že rovnako ako Apple, tak aj Huawei má väčšiu kontrolu nad softwarom, ktorý nájdeme v ich smartfónoch.

„sme jednou z iba dvoch spoločností na celom svete, ktoré môžu mať toto hardvérové ​​a softvérové ​​riešenie pre náš vlastný ekosystém… To môžu urobiť iba spoločnosti Huawei a Apple – to je naša dlhodobá stratégia.“ uviedol Zhengfei.

Ďalej Zhengfei zakopol aj o tému 5G smartfónov. V tejto téme priznal, že konkurenčná spoločnosť Apple, vyrába (zatiaľ) najlepšie 5G telefóny.

CEO Huawei neskrýva sympatie voči spoločnosti Apple

Len pre zaujímavosť Ren v minulosti niekoľkokrát priznal pozitívne sympatie k spoločnosti Apple. Napríklad ešte v roku 2019 uviedol, že spoločnosť má dobrý ekosystém, pričom keď sú s rodinou v zahraničí, tak im kupuje iPhone zariadenia. Okrem iného ešte povedal, že spoločnosť Apple je pre neho ako učiteľ. 

„Apple je popredná svetová spoločnosť… Apple je môj učiteľ; napreduje pred nami.“ Povedal Zhengfei ešte v roku 2018.

V súvislosti s 5G zariadeniami ďalej vydvihol, že iPhone 12 zariadenia skvelo pracujú so sieťami využívajúcimi 5G infraštruktúru, ktorú vybudovali.

„Podporujeme pokrok, ktorý dosiahol Apple iPhone 12,“ uviedol Ren a poukázal na to, že zariadenie „dokázalo dosiahnuť rýchlosť sťahovania 1,82 Gb / s,.. Pomohli sme vybudovať najlepšie 5G siete v mnohých mestách po celom svete: Berlín, Mníchov, Madrid, Zürich, Ženeva, Amsterdam, Viedeň, Barcelona, ​​Soul, Bangkok, Hongkong, Rijád.

Okrem iného hovoril o tom, že v súčasnosti sú len 2 veľkí hráči s vlastným ekosystémom na trhu, Apple a Google. To je aj jeden z dôvodov, prečo tak verí v úspech operačného systému HarmonyOS, ktorý by mal v budúcnosti poháňať miliardy zariadení naprieč rôznymi kategóriami.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close