SpravodajstvoWindows

Kritické aktualizácie pre Windows 10 budú povinné, hoci budete pripojený aj cez mobilné dáta

Windows 10 Creators Update neprinesie len nový spôsob sťahovania (Unified Update Platform) založený na sťahovaní rozdielových súborov, ale aj jedno nemilé prekvapenie v podobne vynútených aktualizácií, hoci bude pripojený cez mobilné dáta.

Tomuto kroku nasvedčujú nový popisok v rámci Nastavení počítača (Windows Update), kde sa dočítate, že Windows 10 bude sťahovať aktualizácie hoci budete pripojený cez mobilné dáta. Toto opatrenie sa však nebude týkať všetkých aktualizácií, ale len kritických, ktoré sú nevyhnutné pre bezproblémový chod systému.

Zdroj: vlastný

„Budeme automaticky sťahovať a inštalovať aktualizácie, okrem meraného pripojenia (kde môžu byť účtované poplatky). V týchto prípadoch budú aktualizácie sťahované automaticky len pre udržanie plynulého chodu Windowsu.“

Microsoft doteraz umožňoval používateľom si vybrať či a ako budú aktualizácie sťahovať, a tak ste sa vedeli vyhnúť „nemilému“ prekvapeniu v lepšom prípade len vyčerpaniu mobilných dát, a v tom horšom zvýšenému účtu. Tohto opatrenia ovplyvní hlavne ľudí, ktorí často cestujú a potrebujú byť online.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close