Zaujímavosti

Krásne gesto od Elona Muska. Do Thajska posiela posádku inžinierov z Space X a The Boring Company, aby pomohli

Určite ste postrehli správy týkajúce sa 12 chlapcov a ich trénera, ktorí zmizli koncom júna z povrchu „zemského“. Neskôr bola táto malá skupina študentov nájdete záchranármi, bohužiaľ však chlapci so svojim trénerom sú aj naďalej uväznení v jaskyni a najhoršie na tom je, že Thajsko čoskoro zasiahnu monzúnové dažde, ktoré celú situáciu ešte viac skomplikujú.

Elon Musk urobil krásne gesto. Veríme, že pomôže

Elon Musk prostredníctvom sociálnej siete Twitter oznámil, že vysiela tím inžinierov spoločnosti Space X a The Boring Company, aby pomohli miestnym záchranárom s oslobodením chlapcov ako aj trénera.

„Inžinieri zo Space X a The Boring Company idú zajtra do Thajska, aby mohli byť nápomocní vláde. Je tam pravdepodobne veľa komplexných problémov, ktoré je ťažko vyriešiť bez toho, aby tam boli prítomní.“

Pevne veríme, že inžinieri týchto dvoch technologických gigantov budú nápomocní. Elon Musk ešte v závere dodal, že:

„The Boring Company má pokročilý penetračný radar, ktorý je dobrý na prehlbovanie a kopanie dier…“

Zdroj: Twitter via TheVerge.com, úvodný obrázok: Youtube

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close