NovinkyXiaomiZaujímavosti

Kráľ bol zosadený, privítajme nového kráľa. Xiaomi poráža kórejský Samsung na jednom z najväčších trhov na svete

Samsung dlhodobo patrí medzi spoločností, ktoré dominujú na svetových trhov a na viacerých sa hrdí prívlastkom „najpredávanejší“. Podľa najnovšie reportu od Canalys prívlastkom najpredávanejší sa už však nebude môcť pochváliť na indickom trhu, kde Kórejčanov vystriedala čínska spoločnosť Xiaomi. Tá aktuálne pokrýva 27% trhu so smartfónmi. Samsung skončil na druhom mieste s 25% podielom.

Podľa reportu Canalys spoločnosť Xiaomi v poslednom štvrťroku predala zhruba 8,2 milióna smartfónov. Samsung zaostal o 900 tisíc. Mimochodom, pri medziročnom porovnaní Samsung zvýšil predaj svojich smartfónov o 17% avšak ani to nestačilo na rast predajov spoločnosti Xiaomi, ktorá si odkrajuje z „koláča“ každý rok viac a viac.  V sumáre obe spoločnosti aktuálne pokrývajú viac ako polovicu trhu.

Zdroj: SamMobile.com (Canalys)

Medzi ďalšími hráčmi, ktorí dominujú na trhu sú výrobcovia smartfónov Vivo, Oppo a Lenovo.

Zdroj: Sammobile.com, úvodný obrázok: telecomtalk.info

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close