AppleSpravodajstvoTECHNOLÓGIEZariadenia

Koronavírus: Viacero významných technologických podujatí roka bolo zrušených. Pozrite si ich prehľad

Ohrozené sú aj udalosti naplánované ku koncu roka

Sme len v prvom štvrťroku 2020 a už sa to rysuje na rok bez technologických výstav. Šírenie koronavírusu vzbudilo obavy o akékoľvek udalosti, kde by sa mohli zhromaždiť davy ľudí. Na šírenie vírusu odpovedali všetky najväčšie udalosti v oblasti technológií a hier tým, že zrušili všetky plány.

Spoločnosť Apple je poslednou značkou, ktorá prijala opatrenia voči koronavírusu. Všetky svoje akcie presunuli na internet a pomáhajú taktiež malým podnikom, ktoré strácajú tržby s nedostatkom zákazníkov. Utrpí taktiež aj herná výstava E3. Je jasné, že v roku 2020 bude pre veľké spoločnosti zložité promovať nové produkty a našu schopnosť dané produkty kupovať.

Tu je zoznam všetkých konferencií, ktoré sa následkom koronavírusu zrušili a čo môžeme čakať v nasledujúcich mesiacoch.

Mobile World Congress

Ide o najväčšiu výstavu smartfónov, ktorá bola na tento rok zrušená. Momentálne sa neplánujú žiadne náhradné termíny.

MWC 2020 zrusene
Zdroj: Vosveteit.sk, Pixabay.com

Facebook F8

Konferencia bola naplánovaná na 5. mája. Podľa slov Facebooku plánujú nahradiť tradičnú konverzáciu streamovaným obsahom.

Game Developer Conference

Ide o hernú konferenciu, na ktorej dostávajú priestor najmä menší vývojári. Naplánovaná je na prelome februára a marca.

„Myslím, že zrušenie GDC a E3 bude mať výrazný dopad na videoherný priemysel,“ vyjadril sa jeden z redaktorov Kotaku.

SXSW

Výstava technológie, hudby a filmu. Po týždňoch nátlakov a prosieb o zrušenie konferencie nakoniec vyhlásil primátor amerického mesta Austin, Steve Adler, stav núdze a výstavu zrušil. Na veľké spoločnosti ako napríklad Facebook, či Twitter nebude mať zrušenie výrazný dopad, no to sa nedá povedať o menších spoločnostiach, či umelcoch.

Google I/O

Vývojárska konferencia Googlu bola taktiež zrušená, no mali by sme vidieť istú formu streamu, kde nám bližšie predvedú novinky o Android 11.

E3

Najväčšia herná konferencia sa mala odohrať v júni, no taktiež je oficiálne zrušená. Jej zrušenie najviac zasiahne spoločnosť Microsoft, ktorá namiesto klasickej prezentácie organizuje digitálny event. Podľa slov organizátorov nie je žiadna šanca, že by sa tohtoročná E3 organizovala.

„Obeťou“ nového koronavírusu je najnovšie aj najväčšia herná výstava na svete E3, ktorá sa mala konať až v júni

Microsoft build

Odštartovať mala 19. mája, no v dôsledku rastúceho počtu nakazených vo Washingtone bude konferencia prebiehať len v online priestore.

HDC.Cloud 2020

Huawei HDC.Cloud je konferencia, ktorá je primárne určená pre globálnych vývojárov v oblasti IKT. Konferencia slúži ako spôsob vybudovania globálnej platformy na výmenu nápadov a vyskúšanie nových vecí.

HDC.Cloud 2020 sa posuva
Zdroj: Vosveteit.sk, Pixabay.com (12019), pngimage.net

Huawei posúva konferenciu HDC.Cloud 2020 na neskôr. Dôvodom je nebezpečný koronavírus

WWDC 2020

Výstava vývojárov Apple sa taktiež presúva do online sveta. Apple vo veľkom štýle nespomenul koronavírus, namiesto toho vydali vyjadrenie, v ktorom sa tešia z toho, že sa konferencia odohrá na internete.

„Konferenciu WWDC 2020 sa nám podarilo priniesť v novom a inovatívnom spôsobe tak, aby ju mohli zažiť milióny vývojárov po celom svete,“ povedal Phil Schiller, viceprezident oddelenia Marketingu v Apple.

Computex 2020

Konferencia, ktorá nám prináša novinky zo sveta počítačov. Ide o najdôležitejšiu konferenciu v PC svete. Zatiaľ sa neplánuje jej odloženie, či zrušenie, no ak by sa tak stalo, utrpia najmä drobné spoločnosti.

IFA

Najväčšia technologická konferencia v Európe, ktorá sa má udiať v Septembri. Zatiaľ nemožno predpokladať, ako sa bude vírus vyvíjať, no neplánuje sa momentálne žiadne zrušenie. Ak by sa tak predsa stalo, bude to mať ťažký dopad, no nie pre väčšie spoločnosti, ktoré oznamujú svoje produkty mimo konferencií.

Ohlásenie iPhonu

Najväčšia udalosť roka môže byť taktiež ohrozená kvôli nekontrolovateľnému koronavírusu. Na tejto konferencii má byť oznámený iPhone 12 a Apple Watch 6.  Udiať sa má 8. Septembra, no ak by došlo k jej zrušeniu, predpokladá sa, že spoločnosť bude odhalenie nových produktov streamovať.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close