SpravodajstvoXiaomi

Koronavírus má dopad aj na dostupnosť nových aktualizácií pre Xiaomi smartfóny

Koronavírus má vplyv aj na bežný chod života. Xiaomi hovorí, že stojí za oneskorenou dostupnosťou aktualizácie pre smartfón Mi A3.

Koronavírus je stále viac frekventovanejšou témou. Dôvodom je, jeho rozširovanie naprieč viacerými regiónmi sveta. Spolu s jeho rozširovaním fyzicky ovplyvňuje aj ďalšie oblasti našich životov, a to aj také, o ktorých by sme to nepovedali. Nie tak dávno sme Vám napríklad priniesli správy o tom, že jedna z najväčších technologických udalostí roka, MWC 2020 v Barcelone, bola zrušená. Mnoho spoločností bolo preto nútených predstaviť svoje produkty pomocou prednahratých streamov. Dobrým príkladom je spoločnosť Huawei, ale aj Xiaomi.

Dopady tohto vírusu sú však zjavne oveľa väčšie, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Okrem toho, že viacero továrni oznámilo dočasné pozastavenie výroby, tak najnovšie aj spoločnosť Xiaomi prostredníctvom Sumita Sonala (vedúci pracovník Xiaomi India) oznámil, že dôvodom meškania dostupnosti aktualizácií je práve koronavírus. Konkrétne v statuse nižšie píše.

„Ahoj všetci, Počas posledných niekoľkých dní ste sa mnohí informovali v súvislosti s čakajúcou aktualizáciou systému Android 10 na Mi A3. Aktualizácia bola naplánovaná na polovicu februára, ale  v dôsledku globálneho výskytu koronavírusu sa oneskorila. (1/2)“

V ďalšom statuse dopĺňa, že pracujú na získaní potrebných certifikácií na uvoľnenie aktualizácie. Zároveň dodáva, že pre spoločnosť Xiaomi je podnikanie rozhodujúce, ale hodnota ľudské života je najvyššou prioritou spoločnosti.

Ako môžete vyššie čítať, tak dôvodom nedostupnosti aktualizácie nie je „lenivosť“ spoločnosti, ale obavy o zdravie pracovníkov spoločnosti. Môžeme zároveň predpokladať, že v omeškaní budú aj aktualizácie pre ďalšie zariadenia.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky