ANDROID

Koniec sladkostí v Androide? Nový Android 9 možno príde s označením Pistachio

Nová verzia operačného systému Android, momentálne známa ako P alebo 9, sa na smartfóny dostane už na jeseň tohto roku. Už dnes poznáme viaceré funkcie a vychytávky novej verzie Androidu a taktiež môžeme takmer s istotou povedať, že sa určite dostane aj na high tier smartfóny od Nokie a Samsungu, no určite nesmieme zabudnúť na smartfóny Pixel, ktoré aktualizáciu obdržia zrejme ako prvé. Najväčším tajomstvom blížiacej sa aktualizácie je ale zrejme jej názov. V minulosti sme informovali o prípadnom označení Popsicle, no hra s názvami sa za posledné mesiace zrejme výrazne otočila.

Možný názov prezradil zástupca podpory značky Huawei

Spoločnosť Google možno úplne zmení hru s názvami a najnovší Android ponesie označenie Pistachio – pistácia. Tým pádom by sa Android 9 výrazne odlíšil od svojich predchodcov, ktorí vždy niesli názov podľa sladkostí. O potencionálnom názve sme sa dozvedeli prostredníctvom fóra podpory spoločnosti Huawei. Na ich stránkach podpory bola položená otázka, kedy sa na zariadenie Huawei P9 Lite dostane Android Oreo a či sa na zariadenie potencionálne môže dostať aj Android 9.0. Zástupca podpory reagoval na podnet takto:

„Google to bohužiaľ neodhaľuje – staršie telefóny väčšinou dostanú novší operačný systém po vydaní ďalšej veľkej verzie – Androidu Pistachio. Tieto dátumy sú ale tajomstvom spoločnosti Google. „

V útrobách spoločnosti Google sa skloňoval podobný názov

Konečný názov nového Androidu sa neodvážime tipnúť, no môžeme o ňom aspoň špekulovať. Predošlé aktualizácie Androidu viackrát poniesli dva názvy, aspoň čo sa interných označení týka. Napríklad taký Android Kit Kat bol označovaný aj ako Key Lime Pie, podobne ako Android Lollipop, ktorý bol označovaný ako Lemon Meringue Pie. Podobné interné označenie poniesol aj Android P, ktorý bol podľa portálu Bloomberg v útrobách Googlu označovaný ako Android Pistachio Ice Cream. Ako história napovedá, označenie spojené s pistáciou by bolo ale iba interným označením v útrobách spoločnosti a výsledné označenie nového Androidu zrejme opäť ponesie názov sladkosti.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close