SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Koniec rozbitým či poškriabaným displejom? Táto technológia vám displej smartfónu „uzdraví“!

Technológia pre odstránenie škrabancov či rýh v displeji je už na ceste. Naše smartfóny sa tak vďaka nej dočkajú dlhšieho života.

Ochrana smartfónu pred rozbitím či poškriabaním je prvým krokom k dlhšej životnosti zariadenia. S rozbitým smartfónom sa predsa len nepracuje dobre a navyše to i škodí nášmu zraku. Technológie však idú neskutočne vpred a ako tu dnes máme rôzne púzdra, temperované sklá či fólie, čoskoro by sme sa ich mohli zbaviť a využívať „vyzlečené“ smartfóny. Pýtate sa, ako to myslíme? Smartfóny by sa totiž už v blízkej budúcnosti mohli „uzdraviť“ samé po nešťastnom páde či stretnutí s ostrým predmetom. A ako nás informuje portál malaymail.com, technológia pre autoopravu smartfónu je v súčasnosti už testovaná. Avšak zatiaľ nie na smartfóne.

Sme o krok ďalej k dlhšej životnosti zariadení

Len si to priznajte, aj vy neznášate, keď si kúpite nový smartfón, no objavia sa vám na displeji škrabance. Nielen že to je nepríjemné, no taký rozbitý displej prispieva k jeho skorému poškodeniu i v iných častiach. Prach, vlhkosť či voda nepriaznivo pôsobia na vnútorné komponenty, ktoré sú pre rozbitý displej odhalené. Tomu by však malo byť koniec a naše zariadenia by sa mali dočkať dlhšej životnosti.

Výrobcovia smartfónov už teraz pracujú na dlhšej softvérovej podpore zariadení a technológie idú taktiež neskutočne vpred. Dnešné batérie tak vedia vydržať oveľa dlhšie bez toho, aby sa degradovali na neprípustnú hodnotu a to nie je všetko. V budúcnosti sa teda môžeme dočkať i displejov, ktoré sa budú vedieť „uzdraviť“ samé.

Ako to bude fungovať?

Nová technológia pre opravu displeja bola vytvorená výskumníkmi v Kanade a vďaka tomuto vynálezu sa nám nielen predĺži životnosť smartfónov, ale budeme môcť ušetriť za opravy či ochranné príslušenstvo k smartfónom. Táto technológia máv súčasnosti veľmi dobré ohlasy i výsledky pri izbovej teplote a dokáže zaceliť displej v prípade akéhokoľvek narušenia.

Displeje tak budú vyrábané úplne inými technológiami, na ceste sú totiž nové polyméry. Tie isté však budú vedieť predĺžiť životnosť batérie. V prípade pohybu sa bude vedieť batéria nabíjať, zbavili by sme sa teda externých batérií a možno by nás to motivovalo i k športu. Zdá sa teda, že sme narazili na úplne „zázračnú“ technológiu. V súčasnosti je totiž testovaná vo vozidle BMW iX elektrickom SUV a škrabance dokáže zaceliť už za 24 hodín pri izbovej teplote. V prípade zvýšenej teploty napríklad pod fénom však tento proces zvládne už počas piatich minút.

Uvítali by ste takúto vec i vo vašom smartfóne? A myslíte si, že má takáto technológia budúcnosť? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close