Windows

Koniec podpory Windowsu 7 sa pomaly ale isto blíži. Poznáme presný dátum!

Operačný systém Windows 7 patril, a ešte stále aj čiastočne patrí, medzi najobľúbenejšie a najlepšie verzie operačného systému Windows. Po jeho oficiálnom prestavení takmer okamžite prebral štafetu od nie moc vydarenej Visty, ktorú predbehol naozaj rýchlym tempom. Svoj úspech si odžil aj za čias éry Windowsu 8 a Windowsu 8.1, ktoré oba boli ďalším nepodarkom Microsoftu. Jeho výrazný úpadok začal až po príchode Windowsu 10 a odvtedy sa jeho podiel na trhu výrazne znižoval. Po niekoľkých rokoch verného slúženia používateľom Vám ale musíme so smútkom zdeliť, že koniec podpory operačného systému Windows 7 príde už 14. januára 2020, čiže presne o 499 dní.

Microsoft používateľov informoval prostredníctvom oficiálnej stránky

O oficiálnom dátume informovala spoločnosť Microsoft prostredníctvom svojej oficiálnej stránky. „Podpora systému Windows 7 sa skončí 14. januára 2020. Spoločnosť Microsoft už nebude poskytovať aktualizácie zabezpečenia alebo technickú podporu pre zariadenia s operačným systémom Windows 7, „ píše sa na stránke Microsoftu.

Čo to znamená pre bežného používateľa?

Zariadenia s operačným systémom Windows 7 môžete naďalej používať aj po spomenutom dátume, no po ukončení distribúcie bezpečnostných aktualizácií, zbytočne vystavíte svoje zariadenie bezpečnostným hrozbám. Microsoft nebude aktualizovať systémové zabezpečenie, čo znamená, že pre hackerov bude oveľa jednoduchšie vniknúť do systému, poprípade odcudziť uložené dáta. Najlepším možným riešením je tým pádom aktualizovanie systému na novšiu verziu systému Windows, najlepšie na najnovší Windows 10.

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close