AppleSpravodajstvo

Konflikt medzi Apple a Epic Games nemá konca a dlho mať asi ani nebude. Kto z nich podľa vás ťahá za kratší koniec?

Sudkyňa hovorí, že k vyriešeniu sporu by mohlo dôjsť až v druhej polovici budúceho roka

Konflikt medzi spoločnosťou Epic Games a Apple sa už ťahá približne od prvej polovice augusta, kedy známy prevádzkovateľ hier aktualizoval populárnu hru Fortnite. Nová aktualizácia však popri vylepšeniach priniesla aj nový platobný systém, prostredníctvom ktorého dochádzalo k obchádzaniu platobného systému spoločnosti Apple, čo je v rozpore s pravidlami obchodu App Store. Dôvodom tejto aktualizácie boli domnienky spoločnosti Epic Games, že Apple „kriví trh“. Za týmito tvrdeniami stojí to, že zo všetkých transakcií na iOS platforme si Apple strháva 30% pričom dostať sa do smartfónov používateľov bez toho, aby vývojár akceptoval podmienky spoločnosti Apple, nie je možné.

Medzičasom na seba obe spoločnosti podali trestné oznámenie. Zatiaľ čo Epic Games,  ako sme už vyššie spomínali sa domnieva, že Apple vytvára bariéry spojené so šírením obsahu na ich platforme, tak Apple na druhej strane hovorí nie len o krádeží provízií, ktoré spoločnosť stihla vybrať, kým bola aplikácia Fortnite z obchodu App Store odstránená, ale aj ohrození celého ekosystému iOS.

K vyriešeniu sporu by mohlo dôjsť až v druhej polovici roka 2021

Portál 9to5mac.com najnovšie poukazuje na niekoľko zaujímavých vyjadrení, ktoré odzneli v súdnom spore medzi spoločnosťou Apple a Epic Games. Yvonne Gonzalez Rogersová z amerického okresného súdu pre severný kalifornský okres neočakáva, že sa súdny proces ukončí pred júlom 2021.  Portál zároveň poukazuje aj na slová sudkyne, ktorá hovorí, že taktika spoločnosti Epic Games nebola „najčestnejšou“.

Ako ste mohli v statuse vyššie čítať, tak sudkyňa konkrétne povedala:

„Neboli ste féroví ….. veľa ľudí používa rýchle opravy, o to tu nejde …… Bolo vám povedané, že to nemôžete mať [priame platby] a vy ste to urobili. Je to celkom jednoduché“ ďalej dodala: „Na verejnosti sú ľudia, ktorí vás považujú za hrdinov za to, čo ste urobili, ale stále to nebolo čestné“

Právny zástupca sa na slová sudkyne vyjadril, že si uvedomujú, že porušili pravidlá, ale dôvodom tohto kroku bolo to, že sa domnievajú, že opatrenia spoločnosti Apple nie sú v súlade s férovou súťažou. Na čo sudkyňa dodala, že dlhú dobu existujú uzavreté platobné systémy. Za príklad uviedla napríklad Nintendo, Microsoft, a ďalšie spoločnosti, ktoré robia vo svojej podstate to isté, čo robí spoločnosť Apple.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close