ANDROIDSpravodajstvoXiaomi

Konečne sme sa dočkali! Android 11 prichádza do jedného z najikonickejších smartfónov od Xiaomi!

Android 11 prichádza do ikonického Redmi Note 8T z roku 2019. Ide však o poslednú veľkú aktualizáciu systému, aké sú preň alternatívy?

Aktualizácie smartfónov sú niečím, čo teší každého jedného používateľa smartfónov. Okrem nových funkcií či používateľského prostredia nám so sebou aktualizácia prináša i zvýšenú bezpečnosť. A na toto všetko sa teraz môžu tešiť majitelia jedného z najpopulárnejšich a najznámejšich smartfónov z portfólia spoločnosti Xiaomi. A i keď ide o model predstavený ešte v roku 2019 i dnes sa nájde množstvo používateľov, ktorí na tento model nedajú dopustiť. Smartfón s označením Redmi Note 8T totiž patrí medzi klasiku medzi smartfónmi a len ťažko sa zaň hľadá adekvátna náhrada. A ako nás informuje portál Xiaomiadictos.com, jeho majitelia sa teraz môžu tešiť z najnovšej verzie systému dostupnej pre široké spektrum smartfónov. Android 11 je totiž pripravený i pre nich.

Globálna verzia smartfónu sa môže tešiť na Android 11

Majitelia modelu Redmi Note 8T majú konečne dôvod na radosť. Na Android 11 totiž buď čakali príliš dlho alebo i prestali dúfať, že k nim aktualizácia niekedy vôbec príde. Deň D je však tu a zariadenia bežiace na globálnej verzii smartfónu sa svojej aktualizácie dočkali. Tá má veľkosť neskutočných 2.3GB a dostupná je zatiaľ len pre globálne ROM, teda tie, ktoré majú v kóde označenie písmenkami MI.

Nepotešíme však všetkých majiteľov. V súčasnosti je totiž Android 11 testovaný pre smartfóny bežiace na verzii systému z testovacieho Mi Pilot programu. Ak však všetko pobeží tak ako má, už čoskoro budete môcť uvítať aktualizáciu prostredníctvom OTA i vo vašom zariadení. Očakávame, že už počas nasledujúcich týždňov aktualizáciu uvidíme i u nás.

Aké sú alternatívy pre tento model?

Prítomnosť systému Android 11 majiteľov modelu Redmi Note 8T určite potešila. Predsa len by však malo ísť o poslednú veľkú aktualizáciu systému pre tento model. Bolo by teda načase poobhliadnuť sa po niečom novšom, čo by vás možno oslovilo. A i keď sa podobný smartfón už len ťažko zháňa, predsa len sa i v portfóliu spoločnosti Xiaomi nájdu podobné modely.

Jednou zo skvelých alternatív pre model Redmi Note 8T je smartfón z nadchádzajúcej série, vyspelý a stále skvelý Redmi Note 9 Pro. Stále však ide o minuloročný model a i keď je jeho 5020mAh batéria a 30W nabíjanie lákadlom a isto by ste nepohrdli ani 64mpx hlavným snímačom kamery, nájdeme na trhu i ďalšie tohtoročné modely.

redmi note 9 pro
Zdroj: Produktová fotografia

Jedným z nich je Redmi Note 10 5G, skvelým zariadením s 5G konektivitou, 90Hz displejom a čipsetom MediaTek Dimensity 700. Tento smartfón bol predstavený počas tohto roka, teda prišiel už so systémom Android 11 a nadstavbou MIUI 12. Ak teda doteraz bežíte na staršom Redmi Note 8T, novší Redmi Note 10 5G bude pre vás skvelou voľbou pre ďalšie dva roky.

Redmi Note 10 5G
Zdroj: Youtube.com
(Tech With Vivek)

A ak vás nakoniec u tohto modelu drží jeho ikonický dizajn, v predaji je dnes už model Redmi Note 8 (2021). Tento model prináša pôvodný dizajn i výbavu pôvodného Redmi Note 8 s menšími úpravami. Výbavu tvorí čipset MediaTek Helio G85, k dispozícii je 90Hz displej a najväčšou zmenou je prítomnosť Androidu 11 a MIUI 12.5 už pri jeho vybalení.

Xiaomi Redmi Note 8 2021
Zdroj: Twitter (Xiaomi)

Využívate stále starší Redmi Note 8T? A vlastnili ste niekedy niektorý model z tejto ikonickej série? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close