Pracovné ponuky
Spravodajstvo

Konečne prichádza Tmavý režim pre Gmail na Androide

Gmail, jedna z posledných kľúčových aplikácií, ktorú by používatelia radi videli v Tmavom režime je realitou.

Zatiaľ čo dostupnosť Tmavého režimu pre celý systém a väčšinu aplikácií sa objavila vo verzii Android 10, Gmail, ako jedna z kľúčových aplikácií, túto možnosť nemala. Všetko by sa však malo v najbližších dňoch zmeniť. Na tému upzorornil portál phonearena.com.

Zatiaľ nie pre všetkých

Po vydaní poslednej aktualizácie pre aplikáciu Gmail uvidíte v ponuka Nastavení tri možnosti zmeny farebnosti rozhrania aplikácie: svetlú, tmavú a štandardnú. Najskôr si však skontrolujte , že máte nainštalovanú najnovšiu verziu Gmail 2019.08.18.267044774. Po kliknutí na ikonu s troma čiarami v ľavej strane vyhľadávania a následnom prekliknutí Nastavenia (Settings) > Všeobecné nastavenia (General settings) sa k dostanete k možnosti.

Tmavy rezim pre Gmail
Zdroj: phonearena.com

Tmavý režim slúži najmä na ochranu očí používateľov, ktoré spaľuje biele pozadie nachádzajúce sa vo väčšine aplikácií na Androide. Biele pozadie môže viesť k únave očí a dočasnému oslepeniu. Okrem toho môže biele svetlo počas noci vyrušovať ľudí v okolitých miestnostiach.

Najnovšiu verziu Gmail nájdete práve teraz v Google Play. Niektorí používatelia fóra Reddit aktuálne však hlásia, že možnosť zmeny farebnosti rozhrania sa im nenaskytla. Pevne však veríme, že Vy budete mať viac šťastia. Treba skúsiť.

Ako povedal „filozof“ Mick Jagger: „Nemôžete vždy dostať čo chcete. Ale ak sa o to pokúsite, dostanete aspoň to, čo potrebujete.“.

Gmail
Gmail
Developer: Google LLC
Price: Free

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close