Spravodajstvo

Konečne, Čakáreň je online! Takto funguje prihlasovanie na očkovanie!

Proces registrácie na očkovanie sa zjednoduší. Vláda púšťa službu Čakáreň.

COVID-19 aktuálne trápi viac menej celý svet a výnimkou nie je ani Slovensko, kde situácia nie je ružovou. Posledné týždne môžeme vo zvýšenej miere počuť o tom, ako je všetko zlé, čo sa malo spraviť inak a podobne. Situácia vyústila dokonca do toho, že padlo niekoľko ministrov. O to viac nás teší, že môžeme informovať o spustení „Čakárne“. Ide o nový nástroj, ktorý by mal priniesť viac poriadku do procesu registrácie na očkovanie sa.

Čakáreň je online. Prináša poriadok do procesu očkovania

Na stránka korona.gov.sk sa môžete dočítať:

„Spúšťame nový registračný formulár na očkovanie. Aktuálne je možné zaradiť sa do „Čakárne“- zoznamu čakateľov na termín. O pridelení termínu na očkovanie nerozhoduje čas Vašej registrácie.  Termíny budú priraďované podľa veku. Viac informácií nájdete v časti „Informácie k novej registrácii na očkovanie“.“

V rámci stránky korona.gov.sk sa môžeme ďalej dočítať, ako Čakáreň funguje. Prvou dobrou správou je, že končí naháňanie sa za registráciou. Dôvodom je, že ako ste mohli vyššie čítať, tak o termíne očkovania nerozhoduje čas registrácie. 

Príslušné štátne orgány ďalej vysvetľujú, že o termíne očkovania rozhoduje vek. Rovnako úrady informujú, že registrovaní používatelia dostanú v procese registrácie na výber miesto, kde sa budú môcť nechať zaočkovať. Ďalej treba dodať, že pri výbere miesta, budú mať ľudia k dispozícii aj informáciu, ako látkou sa na danom mieste očkuje s prihliadnutím na vek.

“Pri výbere očkovacieho miesta budete vidieť aj informáciu, akou vakcínou dané miesto disponuje. Zohľadňuje sa zároveň vekové obmedzenie pre jednotlivé vakcíny.”

Čo sa týka samotného termínu očkovania, tak ten bude pridelený automaticky a používateľ bude o ňom notifikovaný prostredníctvom SMS spravy, či e-mailu najneskôr dva dni pred očkovaním. Úrad rovnako dáva do pozornosti, aby si potenciálni záujemci o očkovanie pozreli, do ktorej skupiny obyvateľov patria, resp. do ktorej fázy očkovania sa budú môcť zapojiť.

Úrad ďalej hovorí, že v procese registrácie budú mať používatelia na výber z možností nižšie.

Čo všetko máte na výber:

  • možnosť vybrať si z aktuálne dostupných očkovacích miest (kde máte možnosť cestovať),
  • možnosť výberu dátumu a času v najbližšom očkovacom mieste,
  • možnosť stať sa „čakateľom“,
  • možnosť zmeniť svoje údaje v záverečnej rekapitulácii, alebo
  • možnosť zmeniť svoje údaje po už odoslanej registrácii na očkovanie alebo registráciu zrušiť.

Pevne veríme, že tieto správy vás tešia rovnako, ako nás.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close