ŠPEKULÁCIEWindows 10 Mobile

Je to viac ako len koncept. Údajne sa jedná o smartfón spoločnosti Dell

Predvčerom sme vám priniesli informácie o novom smartfóne, ktorý by údajne mohol byť dlho očakávaným Surface telefónom, avšak vyzerá to tak, že nakoniec spomínané zariadenie nebude z dielne Microsoftu, ale z kuchyne spoločnosti Dell.

S týmito informáciami prišiel spravodajský portál Thurrot, ktorý ich prepojil s prácami spoločnosti Dell na Windows smartfóne poháňaným procesorom Intel s architektúrou x86 (táto architektúra momentálne nepodporuje Windows 10 Mobile), čo má byť aj jeden z dôvodov prečo sa nedostal doteraz na trh.

Medzi ďalšie špekulácie, ktoré sa objavujú na internete patrí aj to, že samotné zariadenie by mohlo mať v sebe zakomponovanú plnú verziu Windowsu 10.

Na druhej strane treba dodať, že nikto teraz presne nevie, čo Blass mohol myslieť „laptop procesorom“. Ale ako na obrázkoch nižšie môžete vidieť, mohlo by to naznačovať, že Dell pracoval (alebo pracuje?) na zariadení, ktoré by malo v sebe zakomponovanú plnú verziu operačného systému Windows 10, ktoré by mohlo poháňať „prázdny“ laptop či obrazovku bez hardware-a, niečo ako dnešné vlajkové Windows 10 Mobile lode s funkcionalitou Continuum len samozrejme by sa v tomto prípade jednalo o úplne inú kategóriu výkonu.

Je podľa vás možné, že nás v blízkej budúcnosti budú čakať zariadenia s procesormi ako ich nájdeme v počítačoch, ktoré nahradia dnešný hardware?

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Close
Close