Spravodajstvo

Komisár pre bezpečnosť Európy vyčíta Facebooku, Google a Twitteru, že zlyhávajú v boji s falošnými správami

Európska komisia si myslí, že Facebook, Twitter a Google zlyhávajú v boji proti falošným správam, hovorí Julian King, Komisár pre bezpečnosť Európy.

Technologické spoločnosti a obchodné inštitúcie zastupujúce reklamný priemysel sa dobrovoľne zaviazali ešte v októbri minulého roka k dobrovoľnému kódexu správania, ktorý sa zaoberá šírením falošných správ s cieľom, aby sa vyhli prísnejším reguláciám.

Julian King, Komisár pre bezpečnosť Európy si však myslí, že spoločnosti nedostatočne napredujú v odstraňovaní tohto typu správ a to aj napriek tomu, že pravidla si vytvorili samé na základe ich mesačných reportov.

Komisia vyčíta technologickým gigantom viacero vecí. Napríklad, spoločnosti Facebook to, že neposkytla podrobnosti o svojich opatreniach proti politickým reklamám a ani o počte falošných účtov vymazaných z dôvodu škodlivých aktivít voči Európskej únií. Okrem Facebook sú pod vlnou kritiky aj ďalší giganti – Google a Twitter. Google totiž nešpecifikoval do akej miery boli prijaté opatrenia na riešenie falošných správ a ani neposkytla konkrétne dôkazy, že aplikovala požadovanú politiku. Twitteru zas vyčítajú, že spoločnosť neposkytla kritéria merania pokroku v monitorovaní politických reklám.

Zdroj: reuters.com

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close