fbpx
TIP REDAKCIEXiaomi

Kolobežka Ninebot Segway ES1 od Xiaomi je aktuálne dostupná s lákavou cenovkou, ktorá zaujme masy

Doprava v meste býva častokrát komplikovanejšia, dôvodom sú pribúdajúce autá a nerozširujúca sa sieť komunikácií.  Mestská hromadná doprava je kapitola sama o sebe, hoci v posledných rokoch napreduje dopredu, tak stále to nie je to pravé orechové. A práve preto by sme Vám radi dali do pozornosti elektrickú kolobežku Ninebot Segway ES1 od spoločnosti Xiaomi.

Elektrická kolobežka Ninebot Segway ES1

Elektrická kolobežka Ninebot Segway ES1  

Ninebot Segway ES1 je elektrická kolobežka, ktorá zaujme z viacerých uhľov podhľadu. Odhliadnuc od dizajnu, ktorý je čisto individuálna vec, tak kolobežka ponúka maximálny dojazd 25 kilometrov čo plnohodnotne stačí na pohyb po väčšom meste. Čerešničkou na torte je, že ku kolobežke je možné doobjednať externú batériu, ktorá po pripojení rozšíri dojazd o ďalších 20 kilometrov. Mnohých určite poteší, že pri jazde z kopcu dochádza k rekuperácii energie, teda k nabíjaniu. 

Ninebot by Segway ES1 bateria
Zdroj: produktová fotografia

Výkon kolobežky

Kolobežka disponuje motorom s výkonnom 250W, ktorý postačuje na dosiahnutie maximálnej rýchlosti 20 kilometrov za hodinu. Kolobežka si zároveň poradí aj so stúpaním do 10 °.  Mnohých určite poteší aj jej nosnosť, ktorá je do 100 kilogramov.

Ninebot by Segway ES1
Zdroj: produktová fotografia

Pri pohľade na maximálnu rýchlosť výrobca nemohol zanedbať ani systém bŕzd, ktorý v tomto prípade tvorí elektronická brzda s ABS v kombinácii blokovacej mechanickej brzdy. Vo výsledku to znamená, že kolobežka pri plnej rýchlosti by mala byť schopná zastaviť do vzdialenosti 4 metrov.

Ninebot by Segway ES1_2
Zdroj: produktová fotografia

Prevádzková teplota tejto kolobežky je od -5 °C  do 40 °C. Znamená to, že ju je možné využívať ako za horúcich letných dní tak aj počas chladnejšej jesene. Kolobežka zároveň disponuje LED displejom, ktorý ponúka viacero informácií – od aktuálnej rýchlosti až po stav batérie.  

Nechýba samozrejme ani aplikácia

Ako to už býva u Xiaomi zvykom, tak nechýba ani možnosť prepojenia kolobežky so smartfónov prostredníctvom aplikácia. Tá ponuka viacero užitočných informácií. Napríklad informácie o dojazde, celkovom počte najazdených kilometrov, prevádzkovej teplote, priemernej rýchlosti a podobne. Preto určite stojí za zváženie jej aktívne využívanie.

Čerešničkou na torte je, že kolobežka je aktuálne dostupná v akciovej ponuke v obchode GearBest.com za približne približne 320€, avšak za podmienky využitia zľavového kupónu „GBES0001“ jej cenu stlačíte ešte o ďalších 10€ nižšie (pozn. redakcie: kupón je časovo obmedzený). Mnohých zároveň určite poteší, že GearBest.com odosiela kolobežku z EÚ skladu (Fast-29), vďaka čomu nie lenže kolobežku budete mať o pár dní doma, ale zároveň sa vyhnete aj ďalším poplatkom v podobe doplácania CLA či DPH. Finálna cena kolobežky aj s poštovným je menej ako 315€.

Elektrická kolobežka Ninebot Segway ES1

Pozn. redakcie: ceny sú platné ku dňu publikácie článku

Zdroj: TS, produktové fotografie

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close