Spravodajstvo

Koľko LG prerobilo na mobilnej divízii?! Pozrite sa na finančné výsledky spoločnosti za 1. kvartál 2021

Spoločnosť zvýšila svoje tržby vrátane ziskov. Ale aj napriek tomu, mobilná divízia ťahala spoločnosť smerom dole.

Spoločnosť LG len niekoľko dní dozadu zverejnila finančné výsledky za prvý kvartál tohto roka. Hneď v úvode treba povedať, že spoločnosť môže mať dôvod na radosť, príjmy ako aj zisky, v medziročnom porovnaní kvartálov rástli.

LG vygenerovalo za 1. kvartál 2021 18,81 bilióna KRW, čo je približne 16,90 miliardy dolárov. Len pre porovnanie, ide o nárast príjmov o objeme 27,7% v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka.

V prípade zisku, spoločnosť si polepšila o 1,52 bilióna KRW (1,13 miliardy dolárov), čo predstavuje nárast zisku v porovnaní s 1. kvartálom 2020 o 426,3%. Ide tak o doslova „šialený rast“ ziskov. Nie však všetky divízie sa podieľali na tomto raste. V prípade mobilnej divízie môžeme hovoriť, že spoločnosť ťahala smerom dolu.

Mobilné divízia je v obrovskej strate

Samozrejme, vzhľadom na nedávno ohlásenie ukončenie pôsobenia spoločnosti v oblasti podnikania so smartfónmi, mnohí z nás boli zvedaví na finančné výsledky mobilnej divízie.

„Strategické rozhodnutie spoločnosti LG opustiť neuveriteľne konkurenčný sektor mobilných telefónov umožní spoločnosti zamerať zdroje na rastové oblasti, ako sú súčasti elektrických vozidiel, pripojené zariadenia, inteligentné domácnosti, robotika, umelá inteligencia a riešenia medzi podnikmi, ako aj platformy služby…“ znelo oficiálne stanovisko zo začiatku apríla tohto roka, ktoré súviselo s ukončením aktivít v tejto oblasti podnikania.

Vráťme sa však späť k téme, ktorou sú finančné výsledky za prvý kvartál tohto roka. Zatiaľ čo viac menej v ostatných oblastiach podnikania, spoločnosť rástla, tak v prípade mobilnej divízie, straty boli obrovskými. Ako môžete nižšie vidieť, tak konsolidovaná strata mobilnej divízie v 1. kvartáli 2021 dosiahla 280,1 miliárd KRW. Ide teda o približne 0,21 miliardy dolárov. 

Financne vysledky LG_1. kvartal 2021
Zdroj: LG

V závere musíme dodať, že spoločnosť plánuje ukončiť aktívne podnikanie v tejto oblasti k 31. júlu tohto roka. Dobrou správou pre vlastníkov smartfónov spoločnosti však je, že LG bude svoje zariadenia aj naďalej softwarovo podporovať. Rovnako LG prisľúbilo aj aktualizáciu viacerých svojich smartfónov na novú verziu Androidu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close