SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Koľko dát prenesieš pri sledovaní videí? Alebo podľa čoho si vyberať mobilný paušál

Rozmýšľate nad kúpou nového paušálu a necháte sa okabátiť lákovou ponukou operátorov na „tučné“ dátové balíky?

Zdroj: vlastný

Častokrát tie „tučné“ dáta nie sú až tak tučné, teda ak ich využívate napríklad na sledovanie videí či aktívne facebookovanie cez aplikáciu, ktorá častokrát zožerie mesačne kľudne aj 500mb, teda 0,5GB. Nižšie si môžete pozrieť prehľadnú tabuľku približných hodnôt spotreby dát pri sledovaní videí na serveroch YouTube.

 

Kvalita videa 1 minúta sledovania videa
144p 2 MB
240p 3 MB
360p 8 MB
480p 8 MB
720p 14,5 MB
1080p 28 MB
1080p 60fps 40 MB
4K 170 MB

 

Táto informačná tabuľka berie do úvahy len sledovanie videí na serveroch YouTube, nezohľadňuje surfovanie po internete, využívanie dát v aplikáciách (napr. Facebook, Twitter, Instagram,…), ktoré častokrát obsahujú samo o sebe videá či obrázky čo sú najväčší žrúti dát. Nehovoríme ešte len o samotnom surfovaní po internete, ktoré v prípade neoptimalizovaných stránok pre telefóny majú aj niekoľko MB, ktoré sťahujete pri otvorení stránky.

Zdroj: vlastný, Reddit

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close