SpravodajstvoXiaomi

Kód MIUI 12 odkrýva, že Xiaomi aktívne pracuje na skladateľnom smartfóne

Xiaomi by mohlo v dohľadnej dobe predstaviť prvý skladateľný smartfón

V posledných mesiacoch sme mohli vidieť viacero patentov spoločnosti Xiaomi, ktoré odhalili niekoľko zaujímavých zariadení vrátane skladateľného smartfónu. Najnovšie portál xda-developers.com odhalil v zdrojovom kóde MIUI 12 časti kódu, ktoré odkazujú na skladateľný smartfón. Tieto útržky kódu konkrétne objavil jeden zo seniorských používateľov portálu, Kacskrz.

Kódové označenie zariadenia je „Cetus“

Kód sa mu podarilo detegovať v čínskej MIUI 12 Beta verzii nadstavby. Zariadenie, na ktorom Xiaomi pracuje, nesie kódové označenie „Cetus“.

V rámci zdrojového kódu Kacskrz objavil viacero útržkov kódu pomenovaných ako „FlodAbleDivecie“ (pozn. redakcie: pravdepodobne ide o preklep v názve funkcií v rámci kódu, ktorý mal byť „FoldAbleDevice“). Okrem iného sa mu podarilo identifikovať aj ďalšie časti kódu, ktoré monitorujú zmeny v rozložení displeja. Kód tak zjavne odkazuje na možnosť zloženia a rozloženia smartfónu.

Okrem iného sa mu podarilo dopátrať k tomu, že zariadenie by malo byť poháňané Androidom 11 v kombinácii s najnovšou MIUI nadstavbou. Smartfón by mal zároveň disponovať aj 108-megapixelovou hlavnou kamerou.

Čo sa týka ďalších vlastností  zariadenia, tak bohužiaľ aktuálne nie sú dostupnými. Môžeme však očakávať vlajkový procesor spoločnosti Qualcomm, či obdobný mechanizmus sklápania, akým disponujú aj telefóny spoločnosti Samsung. Mimochodom, kórejský výrobca smartfónov sa už pripravuje na uvedenie 3. generácie skladateľných smartfónov. Portál v závere dodáva, že Xiaomi by mohlo svoj prvý skladateľný smartfon potenciálne predstaviť  už v úvode nasledujúceho roka.

V každom prípade, aj naďalej budeme informácie o tejto téme monitorovať a hneď, ako budú dostupnými, tak vás budeme o nich informovať.  

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close