ANDROIDNovinkyTECHWindows 10 Mobile

Na kľúčových trhoch Android a iOS rastie, Windows stráca stále viac

Nezávislá analytická spoločnosť Kantar vypustila do obehu najnovšie dáta týkajúce sa trhu s chytrými telefónmi pre kľúčové trhy ako sú USA, China, a 5 najväčších trhov Európy – Veľká Británia, Francúzsko, Nemecko, Taliansko a Španielsko.

Ako na obrázkoch nižšie budete môcť vidieť tak sa jedná o porovnanie predaju jednotlivých zariadení podľa operačného systému k júlu roku 2015 a júlu roku 2016,

Poďme sa pozrieť na predajnosť jednotlivých smartfónov podľa OS detailnejšie.

Ako môžete z grafov vyššie vidieť, tak je možné z nich vyčítať pokles záujmu o platformu Windows Phone skrz všetky najväčšie trhy na svete. Tie najvýznamnejšie  prepady platformy Windows Phone boli zaznamenané hlavne v Taliansku, Nemecku, Veľkej Británii a vo Francúzsku. Na druhej strane zase stoja operačné systémy Android a iOS, ktoré v princípe až na výnimky rástli na všetkých trhoch na úkor ostatných operačných systémov.

Čakali ste podobný vývoj aj vy?

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Komentáre

  1. asi uz nemaju peniaze, kazdopadne som si ako spravny android uzivatel telefonu sony M2, prave objedna Lumiu 950 xl za 300 euracov, lebo telefon, kalendar, budik a foto, su veci co potrebujem a chcem co najlepsi fotak za co najlepsiu cenu. preto ma napada len jedno, skoda ze zarezal Lumie, lebo fotak mal najlepsi na trhu. Za cca 2-3 roky ked dosluzi, to uz bude zrejme opat Android, kedze nabuchane Lumie za vypredajovu cenu sa uz nezopakuju a snad sa aj ine znacky, dotiahnu s fotakom v detailoch, dynamickom rozsahu a bez silneho preostrovania (preto som nevzal Galaxy S7 a LG G5 mi tiez nesedel)

  2. podobny nazor mam w10 (resp. 8) sa neda porovnat s androidom a iOS mi zase nesedi

  3. Je to pre mna velkym sklamanim. Mal som vsetky operacne systemy, ale este som nic lepsie ako windows phone nemal. Preto ma mrzi ze podiel tohoto operacneho systemu tak kruto pada a mam pocit ze microsoft uz rezignoval…

Pridaj komentár

Close
Close