NovinkyTECH

Pokémon Go je na zostupe. Ako ste na tom vy?

Pokémon Go bezpochyby je revolučná hra, ktorá nemá v dnešnej dobe obdobu. Avšak podľa najnovšie dostupných dát po ohromnom záujme, ktorý mimochodom prekonal aj celkový počet aktivovaných Windows 10 zariadení  (350 miliónov) už v prvých dňoch klesá záujem, ukazuje to najnovšia analýza trhu.

Ako na obrázku nižšie môžete vidieť záujem o hru je stále enormný. Najväčší úspech vývojári stojaci za aplikáciou dosiahli v prvé dni uvedenie hry na trh kedy zaznamenali viac ako 40 miliónov aktívnych používateľov jeden deň, ale ako graf ďalej ukazuje tak pokles aktívnych hráčov mierne klesá. Dnes je zhruba na úrovni 70 %.

Už v prvých dňoch hra lámala rekordy, avšak neskôr prišlo rozhodnutie Nianticu ktoré sa týkalo banovania používateľov ktorí podvádzali v hre čoho výsledkom bol pokles záujmu jej hranie a to práve pri ľuďoch, ktorí bažili po hre „najviac“ čo mohol byť prvý impulz záujmu o hru.

Pevne veríme, že pre Niantic tento trend bude znamenať dodatočnú motiváciu, na základe ktorej sa dočkáme viacerých noviniek, ako je napríklad sofistikovanejší systém trackovania, súbojov medzi jednotlivými hráčmi ako aj obchodovanie s Pokémnonmi.

Mimochodom, uvedenie hry Pokémon Go malo podľa Sensor Tower, Survey Moneky a spoločnosti Apptopia výrazný vplyv o záujem používateľov o virtuálnu realitu (viď graf nižšie).

Prepadli ste aj vy „kúzlu“ tejto návykovej hry? My sa musíme priznať, že ju drtíme už viac ako týždeň v kuse.

 

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Close
Close