APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvoWindows

Klávesnica SwiftKey po novom ponúka možnosť kopírovania a prilepovania textu medzi Androidom a Windowsom

Nová verzia klávesnice SwiftKey prináša možnosť synchronizácie dát zo Schránky (clipboardu) medzi smartfónom a Windows počítačom.

Populárna klávesnica SwiftKey od spoločnosti Microsoft pre Android smartfóny dostáva novú a užitočnú funkciu. Ide konkrétne o možnosť synchronizácia údajov z clipboardu (Schránky) medzi smartfónom a počítačom. Na tému upozorňuje portál mspoweruser.com.

Funkcia je dostupnou od verzie klávesnice 7.9.0.5 pričom dostupnou bola predtým len pre BETA testerov. Najnovšie je však distribuovanou pre širokú verejnosť. Aplikáciu, ak sa vám neaktualizovala na pozadí vášho zariadenia, môžete aktualizovať prostredníctvom odkazu nižšie, ktorý vedie do obchodu Google Play.

Microsoft SwiftKey-Tastatur
Microsoft SwiftKey-Tastatur
Developer: SwiftKey
Price: Free

Funkciu je potrebné zapnúť ako v počítači, tak i v smartfóne

Podľa stránky podpory, funkcia vyžaduje verziu Windows 10 2018 alebo novšiu. Okrem iného, funkciu je potrebné zapnúť nielen v smartfóne, ale i  vo vašom počítači. Urobiť tak budete môcť prostredníctvom cesty Nastavenia > Systém > Schránka, kde je potrebné túto funkciu povoliť.

Nastavenia Schranky Windows 11
Zdroj: Vosveteit.sk

V prípade mobilnej verzie klávesnice, potom ako vyvoláte klávesnicu a zadáte ľubovoľný text, tak kliknite na možnosť Schránky a následne zvoľte možnosť Spravovať. Následne budete môcť funkciu aktivovať. Na to, aby vám riadne fungovala, tak potrebujete byť prihlásený prostredníctvom rovnakého účtu, ako ste prihlásený v počítači, tak aj v aplikácii SwiftKey.

Stránka podpory klávesnice rovnako poznamenáva, že k ukladaniu dát dochádza prostredníctvom služby Cloud Clipboard pričom k uložené informácie sú neskôr, po jednej hodine, automaticky odstránené. Pokiaľ ide o bezpečnosť kopírovania a prilepovania údajov cez cloud, SwiftKey hovorí, že údaje klipu sú šifrované, nie sú nijako ďalej spracovávané, nie sú ukladané a „nie sú spojené s vaším Microsoft účtom“.

Rovnako treba dodať, že funkcia je aktuálne kompatibilnou s Windows 10 (2018), prípadne novšími verziami OS a s Android smartfónmi. V prípade iOS zariadení, funkcia ešte nie je dostupnou.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close