APLIKÁCIE A HRY

Klasický Skype stratí podporu už 1. septembra. Používatelia budú musieť presedlať na modernejšiu verziu

Spoločnosť Microsoft počas včerajšieho dňa oznámila ukončenie podpory aplikácie Skype. Presnejšie, technickú podporu stratí klasická verzia známej chatovacej aplikácie (verzia 7.0). Používatelia aplikácie Skype budú musieť presedlať na modernejšiu verziu aplikácie (verzia 8.0), ktorá prichádza s oveľa sviežejším dizajnom, no momentálne nedisponuje všetkými potrebnými funkciami. Microsoft má do 1. septembra naozaj veľa práce, aby aplikáciu dotiahol do štádia, kedy s ňou budú spokojní aj používatelia, ktorí si na starej verzii aplikácie fičali niekoľko rokov.

Modernejšia verzia aplikácie Skype samozrejme prináša viacero vylepšení oproti jej predchodcovi. O aké vylepšenia sa teda jedná a na čo sa môžu skalní používatelia tešiť?

  •  Bezplatné HD video hovory a zdieľanie obrazovky – spojte sa s 1 alebo až 24 priateľmi, rodinou, kolegami bez ohľadu na to, na akom zariadení používajú aplikáciu Skype. Pozerajte sa na všetkých vo vysokom rozlíšení, v širokouhlom zobrazení a zdieľajte spoločne všetky momenty.
  • Produktívnejšie chatovanie – vyjadrite, ako sa cítite reagovaním na jednotlivé správy v konverzáciách. Pomocou @menoviek môžete ľahko upriamiť pozornosť niekoho v skupinovej konverzácii. Stačí jednoducho napísať @ a zaň vložiť meno účastníka rozhovoru, ktorý následne obdrží upozornenie.
  • Galéria obrázkov a médií – hľadáte odkaz alebo fotografiu odoslanú pred niekoľkými týždňami? Chatová galéria médií uľahčuje vyhľadávanie súborov, odkazov a fotografií, ktoré boli v konverzácii odoslané včera, alebo minulý mesiac. Už viac nemusíte scrollovať naprieč celou konverzáciou. Stačí kliknúť na položku Galéria pod názvom chatu a následne sa Vám zobrazia všetky odkazy, fotografie a iné médiá.
  • Zdieľajte fotografie, videá a ďalšie súbory – môžete zdieľať až 300 MB naraz a to naozaj rýchlo a jednoducho. Vybrané súbory stačí pretiahnuť do okna konverzácie.

Tak čo, aj Vy patríte medzi používateľov klasickej verzie aplikácie Skype a časom budete musieť vykonať aktualizáciu na modernejšiu verziu? Čo sa Vám na novšej verzii aplikácie Skype nepáči? Napíšte nám do komentárov.

Skype
Skype
Developer: ‪Skype‬
Price: Free

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Skype)

Mohlo by Vás zaujímať

Zobraziť komentáre
Close
Close