SpravodajstvoWindows

Kedy si budú môcť prví nedočkavci vyskúšať Windows 11 a hlavne ako?

Microsoft pre prvých BETA testerov uvoľní Windows 11 už v priebehu budúceho týždňa.

Po mnohých špekuláciách, že sa Microsoft chystá predstaviť nový operačný systém Windows 11, ktoré nás zaplavovali posledný mesiac, americký gigant ho v priebehu včerajšieho dňa aj predstavil. Nebojíme sa povedať, že nový OS je z kategórie „inovatívnejších“. Dôvodom sú nielen nové dizajnové prvky, ale hlavne nové funkcie. Jednou z tých najviac spomínaných je podpora Android aplikácií a implementácia obchodu Amazon Store s Android aplikáciami do Microsoft Store obchodu.

Otázkou však je, kedy bude nový Windows 11 dostupným? Ako sme v priebehu dnešného dňa už informovali, tak oficiálne uvoľnenie novej verzie OS pre väčšinu používateľov je na pláne začiatkom budúceho roka pričom Microsoft chce začať s postupnou distribúciou OS o niečo skôr. Tak či onak, Microsoft umožní vyskúšanie nového Windowsu 11 oveľa skôr. Nepôjde však o oficiálne a komerčne dostupné riešenie, ale o testovacie zostavenia. 

Prví záujemcovia si budú môcť Windows 11 vyskúšať už čoskoro

Microsoft prostredníctvom svojho oficiálneho blogu informuje, že Windows 11 si budú môcť testeri vyskúšať už v priebehu nasledujúcich dní. Microsoft konkrétne píše, že nový OS bude uvoľneným v priebehu nasledujúceho týždňa.

„Plánujeme vydať prvé zostavenie Insider Preview pre Windows 11 budúci týždeň.“ píše Microsoft v publikovanom blogu.

Microsoft rovnako informuje o zmenách v BETA programe. Konkrétne upozorňuje na 3 základné kanály, prostredníctvom ktorých bude OS dostupným. Ide o takzvaný Dev Channel, Beta Channel a Release Preview Channel. Spoločnosť ďalej dodáva, že prostredníctvom prvého kanála bude zo strany používateľov nutné spraviť následne downgrade na Windows 10 prostredníctvom čistej inštalácie OS, ak sa budú chcieť vrátiť.

Windows 11_plan distribucie napriec kanalmi
Zdroj: Microsoft

Čo sa týka dostupnosti OS pre BETA Channel, tak Microsoft uvádza, že Windows 11 bude pre tento kanál uvoľnení v priebehu leta. Bližší termín bohužiaľ však nespresňuje.

„Pripravujeme zostavenia Windows 11 Insider Preview build pre Beta kanál na neskôr počas leta,…“ píše Microsoft v publikovanom blogu.

V každom prípade, ak sa chystáte vyskúšať nový OS medzi prvými, tak vám odporúčame počkať si na jeho uvoľnenie v rámci BETA kanálu, kde síce OS nie je na 100%-stabilným, ale môžeme povedať, že v rámci tohto kanálu je už „použiteľným“.

V prípade, ak by ste chceli vyskúšať nový OS, tak je potrebné registrovať sa do Insider programu. Urobiť tak môžete prostredníctvom stránok Microsoftu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close