HuaweiSpravodajstvo

Kedy príde ďalšia veľká verzia systému HarmonyOS od Huawei, ktorý chce zobrať Androidu vietor z plachiet?

Leaker informácií prezrádza potenciálny termín, kedy by mohla prísť nová verzia operačného systému HarmonyOS.

Operačný systém HarmonyOS pre smartfóny bol oficiálne predstavený začiatkom druhej polovice minulého roka. Distribuovaný bol však najmä pre Čínu, pričom na globálny trh sa dostal prostredníctvom iných zariadení, ako sú smartfóny. Ide napríklad o tablet Huawei MatePad 11, či chytré hodinky Huawei Watch 3 Pro.

Samozrejme, mnohí fanúšikovia spoločnosti sa krátko po predstavení OS začali pýtať, „kedy bude dostupný i na globálnom trhu?“. Podľa nedávno publikovaných správ, HarmonyOS pre smartfóny mimo Čínu zavíta v priebehu tohto roka. Uviedol to jeden z rotujúcich riaditeľov spoločnosti, Derek Yu, v nedávnom rozhovore pre zahraničný magazín adevarul.ro. Druhým dychom treba však uviesť, že presný dátum, kedy sa tak stane, neuviedol.

Kedy príde ďalšia veľká aktualizácia pre HarmonyOS?

Ešte počas konferencie Huawei Developer Conference 2021 22.októbra minulého roka, Huawei ukázal prvú ukážku HarmonyOS 3.0 pre vývojárov. Otázkou zostáva, kedy bude táto verzia OS oficiálne debutovať? Odpoveď prináša čínsky leaker informácií, na ktorého upozorňuje portál ithome.com.

Podľa publikovaných správ, nová verzia HarmonyOS príde na prelome polovice tohto roka, teda v júni, alebo júli. Rovnako treba uviesť, že Huawei má v pláne aj naďalej rozvíjať prístup cross-platform, teda využívanie jednej platformy, kde je použitý rovnaký programovací jazyk naprieč viacerými kategóriami produktov. Musíme však povedať, že leaker informácií neprezradil, či nová verzia OS bude distribuovanou aj mimo Číny, alebo nie. Nateraz rovnako nevieme ani povedať, či pôjde aj o termín, kedy bude HarmonyOS sprístupnený aj pre používateľov na globálnom trhu, alebo nie.

V závere treba uviesť, že sa očakáva, že prvá BETA verzia HarmonyOS 3.0 pre vývojárov bude uvoľnená ku koncu 3. kvartálu tohto roka.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close