Spravodajstvo

Keď giganti na seba útočia

Spoločnosť Viber sa dostala do priamej výmeny názorov s NODom po tom čo ho antivírusový program označil za škodlivý software. Viber je známa aplikácia, ktorá slúži na internetové telefonovanie, ponúka aj textové správy či videohovory. S viac ako 460 miliónmi užívateľmi patrí medzi špičku vo svojom odbore, konkurentom je mu v podstate už len Skype. Avšak pri expanzii Viberu aj na desktopové počítače, určite nečakal, že antivírusoví program NOD32 od známej slovenskej firmy ESET, ho označí za škodlivý software.

Viber prostredníctvom sociálnej siete Twitter na to reagoval správou, kde odporučil odstrániť spomínaný antivírusový program.

vibereset

Na čo ESET reagoval tak,že zverejnil status s fotkou zdrojového kódu Viberu, na ktorom poukazuje na to, že Viber zneužíva údaje svojich užívateľov a tajne ich sťahuje a odosiela na ďalšie spracovanie.

eset-viber-cover

Zdroj: startitup.sk

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close