SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Kde sa bije Samsung, Apple a Microsoft tak vyhráva VIVO. Prvý smartfón so vstavaným skenerom odtlačkov prstov v displeji prinesie spoločnosť z Indie

Spoločnosť Synaptics niekoľko dni dozadu oznámila, že sa púšťa do sériovej výroby displejov so vstavaným skenerom odtlačkov prstov priamo v displeji. Hovorilo sa o piatich rôznych OEM partneroch, ktorí by údajne mali využívať tieto displeje vo svojich zariadeniach, avšak konkrétne mená nepadli. Ich technológia má niesť názov Clear ID a má pracovať aj za nie najideálnejších podmienok ako je napríklad vlhkosť, studené prsty, cez krycie sklíčko Gorilla Glass a podobne.

Prvým smartfónom so skenerom odtlačkov prstov v displeji bude od spoločnosti Vivo

Internetový portál TheVerge priniesol informácie o tom, že prvým výrobcom, ktorý prinesie skener odtlačkov prstov v displeji bude Vivo, odvolávajúc sa Analytika Petra Moorhead, ktorý mal tú možnosť vyskúšať ako jeden z prvých ľudí túto technológiu. Moorhead opísal toto riešenie ako „rýchle a jednoduché“.

Tieto informácie pritom nemusia byť založené len na „vode“. Totiž už v minulosti sme vám priniesli report, ktorý poukazoval na interné materiály spoločnosti hovoriace práve o tomto riešení odomykaní zariadenia.

Zdroj: TheVerge, úvodný obrazok: TheVerge

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close