Spravodajstvo

Katana 01 – ďalší Windows telefón na obzore

Len včera sme vám priniesli článok o najtenším Windows Phone zariadení, ktoré sa dostane na trh už čoskoro od japonského výrobcu Yamada Denki, a dnes bolo oznámené ďalšie zariadenie z týchto končín sveta, zariadenie Katana 01 od spoločnosti Freetel, ktoré bude celkovo prvým smartfónom poháňaným operačným systémom Windows 10 Mobile, ktoré sa dostane do ostrého predaja na japonskom trhu.

Katana 01

Smartfón bude vybavený 4-jadrovým procesorom o takte 1,1 GHz, ktorému bude sekundovať 2 GB operačnej RAM pamäte a 8 GB vnútorného úložného priestoru s možnosťou jeho rozšírenia o SD karty do kapacity 32 GB. Na prednej strane bude osadený displej o rozmeroch 4,5“ s rozlíšením 1280 x 720 bodov (480p) s predným 2 MPx fotoaparátom. Na zadnej strane nájdeme fotoaparát s rozlíšením 8 MPx. Vo výbave tohto zariadenia ďalej nájdeme aj podporu LTE sietí a dvoch SIM kariet. V telefóne sa  bude ešte nachádzať batéria s kapacitou 1750 mAh.

Cena tohto zariadenia sa bude pohybovať na úrovni 12 800 JPY, čo predstavuje po prepočte zhruba 105 dolárov, resp. 95 eur. Do predaja by sa malo toto zariadenie dostať ešte v priebehu tohto roka, avšak čo sa týka dostupnosti v našich končinách, tak to nevyzerá nijak ružovo, s veľkou pravdepodobnosťou bude zariadené dostupné len na lokálnom trhu v Japonsku.

Uvítali by ste obdobné zariadenia aj u nás?

Zdroj: Freetel

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close