Spravodajstvo

Kaspersky: „Prieskum ukazuje, že ľudia už nechcú pracovať ako pred pandémiou“

Aktuálne pandémia nemení len zabehnutý spôsob práce, ale aj naše hodnoty

Aktuálna pandémia, ktorá lomcuje viacerými regiónmi sveta mnohým z nás zmenila život. Niektorým v pozitívnom slova zmysle a druhým v negatívnom slova zmysle. Zároveň si mnohí z nás začali viac uvedomovať, čo je dôležité. Naznačuje to prieskum spoločnosti Kaspersky, ktorý sa zameral na pracovníkov malých a stredných podnikov z rôznych oblasti.

„Už nechceme pracovať ako predtým“ hovoria respondenti prieskumu

Asi najzásadnejšou zmenou, ktorú priniesla aktuálne prebiehajúca pandémia v pracovnom živote je, že mnoho firiem bolo nútených poslať pracovníkov na takzvaný „Home Office“, teda prácu z domu. Ľuďom sa tento štýl práce zjavne páči. 

Hoci vedúci pracovníci aktuálne nemajú svojich podriadených priamo pod kontrolou a organizácia, prípadne kontrola kvality odvedenej práce je výrazne náročnejšia, tak pracujúci ľudia si to vo všeobecnosti pochvaľujú. Zároveň im tento nový pracovný režim priniesol iný pohľad na prácu ako aj súkromný život.

Kaspersky píše, že z prieskumu realizovanom na viac ako 8 000 tisícoch pracovníkov vyplnulo, že približne takmer tri štvrtiny pracovníkov nechce pracovať ako pred pandémiou.

„…takmer tri štvrtiny zamestnancov (74 %) chce prehodnotiť spôsob, akým sa pracovalo pred vypuknutím pandémie koronavírusu. Namiesto návratu k bežnému chodu práce sa zamestnanci po celom svete snažia o vytvorenie nových podmienok, ktoré by viac zodpovedali ich predstavám, či už ide o trávenie dlhšieho času s blízkymi (47 %), šetrenie peňazí (41 %), alebo o práci na diaľku (32 %). Prieskum pre spoločnosť Kaspersky realizovala prieskumná agentúra Censuswide medzi vyše 8 000 zamestnancami malých a stredných podnikov.“ píše sa v publikovanej tlačovej správe.

Ľudia v súvislosti s novým pracovným štýlom menia svoje hodnoty

Kaspersky ďalej píše, že 39% zamestnancov nechce pracovať ako doposiaľ, teda od 9 hodiny do 17:00, pričom v prípade mladých ľudí vo veku od veku 25 do 35 roku života, je to až 44% respondentov. Nižšie si môžete pozrieť najexponovanejšie pozitíva, ktorá priniesla pandémia z pohľadu zamestnancov, ktorý vo zvýšenej miere museli začať vykonávať svoju prácu z domu.

pandemia meni pracovne navyky ludi
Zdroj: Kaspersky

„Máme pred sebou určujúci okamih. Je zrejmé, že táto pandémia urýchlila digitálnu transformáciu a akoby zotrela hranicu medzi pracovným a osobným životom. Sme svedkami toho, že zamestnanci využívajú technológie na to, aby vytvorili novú budúcnosť a aktívne sa ujímajú vedenia v prijímaní zmien v snahe o väčšiu slobodu a flexibilitu. Firmy majú teraz jedinečnú možnosť prispôsobiť a pretransformovať svoje moderné pracoviská na niečo produktívnejšie, udržateľnejšie a formovateľnejšie,“ približuje Miroslav Kořen, generálny riaditeľ Kaspersky pre východnú Európu.

Ako je to s vami, začali ste pracovať vo zvýšenej miere z domácnosti? Priniesol vám tento štýl práce viac benefitov ako negatív? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close