Spravodajstvo

Kamery smartfónov začínajú byť až strašidelne ostré. Cyberstalker vďaka priblíženiu oka na fotografii odhalil adresu známej umelkyne, ktorú napadol

Prípadov stalkingu zneužitím sociálnych sietí pribúda.

Kamery telefónov začínajú byť až strašidelne ostré. Dokonca tak, že posadnutý stalker dokázal vyhľadať adresu obľúbenej japonskej umelkyne Ene Matsuoka z jej selfie na sociálnych sieťach priblížením odrazu v jej oku. Na informáciu upozornil portál thenextweb.com.

Stalking
Zdroj: China Press

Posadnutý fanúšik Hibiki Sato sa neskôr priznal, že informácie o 21 ročnej členke hudobnej skupiny Tenshitsukinukeniyomi si zistil z pohodlia jeho domu v Tokyu. Prepadnutie sa odohralo 1. septembra.

26 ročný útočník si vyhľadal miesto nájdenia identifikovaním autobusovej zastávky v odraze jej očí. Následne si  našiel ulicu v Google Maps.

Sato čakal na autobusovej zastávke pred domom Matsuoky, kde k nej pristúpil zozadu a prekryl jej ústa s kúskom tkaniny. Potom ju odtiahol do tmavého kúta, kde ju obťažoval a zranil jej tvár po hádke.

Tento druh stalkingu je jednoznačne trestuhodný a útok sám o sebe poľutovaniahodný. V poslednej dobe žiaľ narastá počet prípadov stalkingu a prepadnutí.

Incident je takisto pripomienkou akú silu má technológia vo vnútri našich telefónov a ako môže byť zneužitá proti nám. Za vzrast kriminality môže aj vyššia kvalita a ostrosť fotografií.

Kalifornská nezisková organizácia pre práva súkromia varuje, že aj najmenšie detaily na fotke ako je napríklad číslo domu alebo výraznejší identifikačný bod môžu byť zneužité na vyhľadanie adresy. V prípade Matusoky to bol dokonca aj nevinný odraz v jej oku.

Buďte preto opatrní s informáciami, ktoré zdieľate online.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close