SpravodajstvoWindows

K včerajšiemu dňu Windows 8.1 stratil mainstreamovú podporu. Ešte stále môžete zadarmo aktualizovať na Windows 10

Bežíte na operačnom systéme Windows 8.1? Ak áno tak by ste mali zbystrieť a pouvažovať nad tým či nie je čas spraviť aktualizáciu na Windows 10. Totiž začiatkom týždňa Windows 8.1 stratil mainstream podporu. V preklade to znamená, že Microsoft bude vydávať pre danú verziu operačného systému už len bezpečnostné záplaty.

Windowsu 8.1 končí mainstream podpora

Zdroj: vlastný (MS)

Aktuálne dominantným operačným systémom na trhu je Windows 7, ktorý nájdeme vo viac ako 40% počítačoch. Druhým najrozšírenejším je už asi ako tušíte Windows 10 s aktuálnym trhovým podielom ku koncu minulého roka  takmer 33%. Na Windows 8.1 aktuálne beží „len“ necelých 6% používateľov.

V každom prípade ak patríte medzi spomínaných 6% používateľ tak vám odporúčame zvážiť spraviť aktualizáciu na Windows 10. Tá je aktuálne dostupná zadarmo a to do 16. januára.

Zdroj: vlastný, Microsoft blog

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close