AplikácieSpravodajstvo

K 10. výročiu narodenín internetový prehliadač Google Chrome dostal nový vzhľad

Je to tu! Google Chrome dostal nový vzhľad. Stalo sa tak k príležitosti 10. výročiu internetového prehliadača.

Google Chrome pred desiatimi rokmi prišiel ako nový „vyzývateľ“ pre dobre zabehnutý Internet Explorer a Firefox. Google Chrome oproti konkurencií bol rýchlejším (s výnimkou Opery) a zároveň ponúkol modernejší vzhľad. Dnes je najrozšírenejším internetovým prehliadačom na svete, ktorý pokrýva zhruba 65% trhu.

Google Chrome dostal nový vzhľad

Ak patríte medzi používateľov, ktorí sú zapojení v rámci testovacích zostavení alebo sledujete reporty tak viac menej vás novinky nijako zvlášť neprekvapia. Ak patríte medzi druhú skupinu používateľov tak nový dizajn vychádza z Material Desig 2 Guidelines, teda z dizajnového sprievodcu spoločnosti. Znamená to, že dizajn prehliadača o je o niečo „hladší“ a modernejší s viac zaoblenými rohmi a animáciami. Dočkali sme sa tiež novej palety ikón, vrátanie tapiet či škály farieb.

Zdroj: techcrunch.com

Okrem dizajnových zmien internetový prehliadač Google Chrome dostal do vienka aj nové funkcie. Napríklad prehliadač po novom ponúka aktualizovaného správcu hesiel, ktorý dokáže automaticky generovať a následne uložiť silné heslá. Vylepšení sa dočkal aj proces automatického vypisovania formulárov, ktoré si vyžadujú napríklad informácie ako dodacie adresy a informácie o kreditných kartách.

Zdroj: techcrunch.com

Možno o niečo zaujímavejšou funkciou však je, že v rámci všeobecného poľa pri vypisovaní adries môžete prehľadávať aj aktuálne otvorené karty.

Kompletný prehľad noviniek Vám prinesieme už čoskoro. Hneď ako sa podrobne zoznámime so všetkými novinkami.

Tip pre vás  Google pracuje na hlbšom prepojení Androidu a prehliadača Chrome

Zdroj: TechChrunch.com, úvodný obrázok: Techchrunch.com

Dostávajte tie najlepšie a najnovšie informácie z VoSveteit.sk

Odoslaním e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close