TIP REDAKCIEZariadenia

Ideálny pomocník do školy s Windowsom 10, dotykovým FULL HD displejom a SSD diskom | TIP REDAKCIE

Od dnešného dňa sa otvorili školské brány. Prichádza tak nový školský rok, v ktorom ak chceme od našich ratolestí čo najlepšie výsledky tak im musíme k tomu dopomôcť.

Neviem ako Vy, ale my sme sa stretli s názorom, že „papier“ a zošity sú už out. Hoci s týmto názorom moc nesúhlasíme, tak tým mladším toto myslenie len ťažko vyhovoríte. Preto sme si pre vás pripravili TIP, ktorý vás finančne nezruinuje  a zároveň motivuje tých školopovinných aspoň čiastočne k učeniu.  

Aktuálne zahraničný portál Lightinthebox.com, ktorý ponúka doručenie produktov prostredníctvom špeciálnej dopravy Economy Express + Add duty & tax insurance to your order bez dodatočných poplatkov ako je CLO či DPH (všetky tieto náklady znáša samotný e-shop) zaujímavý notebook Jumper EZbook X1, ktorý poteší nejedného študenta hľadajúceho multimediálne ľahko prenosné zariadenie.

Jumper EZbook X1

EZbook X1 je dostupný 11,6“ notebook, ktorý ponúka kvalitný IPS displej s rozlíšením 1920 x 1080 bodov a pomerom strán 16:9 pričom nechýba ani stále populárnejšia podpora dotykového ovládania. A tým menej „moderným“ poslúži na ovládanie zariadenia klasická klávesnica vrátane touchpadu, ktorú možno obtočiť okolo zariadenia o 360 stupňov. Inými slovami zariadenie možno používať ako aj klasický notebook tak aj ako tablet. Nechýba samozrejme ani predná kamera, ktorá poslúži na video hovory.

Zdroj: XiaomiToday.com

V útrobách zariadenia nájdeme procesor Intel Gemini Lake 8. generácie (N4100) so 4-jadrami s maximálnou pracovnou frekvenciou 2,4GHz. Procesoru sekundujú 4GB RAM (DDR4) spolu s 64GB SSD diskom (+ 64GB eMMC). Zariadenie tiež ponúka integrovanú grafickú kartu s pracovnou frekvenciou 700MHz.  Inými slovami zariadenie plnohodnotne postačí na kancelársku prácu, sledovanie videí, brázdenie po internete ako aj na stredne náročné hry.

Tip pre vás  Xiaomi nepriamo podpichuje predstavenie novej vlajkovej lode OnePlus 7 Pro: „Zabijak vlajkových lodí 2.0 je na ceste“

Z hľadiska konektivity tento notebook ponúka výbavu v podobne podpory Bluetooth 4.0, Dual-band Wifi, rozhrania ako je 3,5 jack, Micro HDMI, USB Type – C vstup či veľkokapacitnú batériu s 7000mAh sľubujúcou výdrž na jedno nabitie 4 až 5 hodín. Čerešničkou na torte je najnovší operačný systém od Microsoftu – Windows 10. Jediným nedostatkom tohto zariadenia je, že je dodávané s americkým adaptérom. Na druhej strane však dodať, že zariadenie nabijete aj prostredníctvom klasického adaptéru od smartfónu (prípadne ak nenájdete v domácnosti jednu nabíjačku navyše tak si budete musieť zaobstarať redukciu).

Zdroj: produktová fotografia

Ak vás zariadenie zaujalo tak Vám odporúčame využiť aktuálne prebiehajúcu akciu v e-shope Lightinthebox.com kde notebook nájdete aktuálne za 255,44€. PS: nezabudnite na dopravu Economy Express + Add duty & tax insurance to your order, prostredníctvom ktorej sa vyhnete ďalším dodatočným poplatkom.

Jumper EZbook X1

Zdroj: vlastný, fotografie: XiaomiToday.com, produktové fotografie

Dostávajte tie najlepšie a najnovšie informácie z VoSveteit.sk

Odoslaním e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close