fbpx
HuaweiXiaomi

Jednému z najväčších čínskych e-shopov dominujú výrobcovia smartfónov Xiaomi, Huawei a Apple

Jeden z najväčších čínskych e-shopov Jingdong zdieľal informácie týkajúce sa najpredávanejších zariadení za prvý kvartál tohto roka. Výsledky pre mnohých pravdepodobne budú prekvapujúcimi. Medzi TOP 5 výrobcami smartfónov totiž nefiguruje aktuálne najväčší výrobca smartfónov na svete, spoločnosť Samsung. Informuje o tom portál Gizchina.com.

Rebríčku vládne Huawei

Rebríčku spomedzi najpredávanejších zariadení dominuje smartfón Huawei Honor 8X, ktorý sa v spomínanom e-shope predáva za 1299 Yuanov, teda niečo málo nad 190 USD. Druhým najpredávanejším smartfónom je iPhone XR, za ktorým figuruje ďalšie zariadenie od spoločnosti Huawei, konkrétne zariadenie 9i. Na 4. priečke nájdeme smartfón Xiaomi Redmi Note 7. 5. priečku telefón od spoločnosti Apple, iPhone X. Úspech spoločnosti Apple možno pravdepodobne pripísať zníženiu ceny zariadení iPhone pre čínsky trh.

najpredavanejsie smartfony Cina
Zdroj: Gizchina.com

Zdroj: Gizchina.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close