SpravodajstvoXiaomi

Jeden z novších modelov od Xiaomi hlási závažné problémy s prehrievaním, kde je problém?

Majitelia nových Xiaomi smartfónov hlásia problémy s prehrievaním, čo tento problém spôsobuje? A ako sa k tomu stavia Xiaomi?

Technologický svet v poslednej dobe otriasajú viaceré problémy či už po softvérovej stránke alebo nedostatku hardvérových komponentov. Ďalší problém však rieši Xiaomi, ktorý so svojou novou „jedenástkou“ nepotešil niekoľkých majiteľov. Základný model zo série Mi 11 totiž čelí závažným problémom spôsobených prehrievaním. V mnohých prípadoch prichádza až k poškodeniu hardvéru, najmä základnej dosky, informuje portál Xiaomiadictos.com. Čo však tieto problémy spôsobuje? A ako sa k tomu postaví Xiaomi?

Problém je u Qualcommu

Xiaomi si na svojich zariadeniach dáva naozaj záležať, a preto je prekvapením, že práve vlajková loď spoločnosti Mi 11 prináša takýto závažný problém. Niektorí z vás si určite spomínate na incident z roku 2016, kedy sa smartfóny z rady Samsung Galaxy Note 7 premenili na výbušnú zbraň. Našťastie u Xiaomi nejde až o takýto závažný problém, no „odpálená“ základná doska dokáže zákazníkov určite pohnevať.

Podľa posledných informácií má však tento problém na svedomí Qualcomm, teda priam čipset Snapdragon 888. Ako keby toho nebolo málo a Qualcomm nedokázal produkovať dostatok týchto čipsetov, teraz má na svedomí i niekoľko nahnevaných zákazníkov z fanklubu Xiaomi.

Čaká sa na vyjadrenie Xiaomi

Čínsky technologický gigant sa však oficiálne k téme ešte nevyjadril. Oficiálne vyrozumenie k problému očakávame už čoskoro, zatiaľ však nevieme ani povedať, v akej miere problémy používateľov postihujú. Zaujímavé však je, že problém sa objavil až 2 mesiace po predstavení, čiže objasnenie situácie je viac než na mieste.

Druhým dychom však treba dodať, že Xiaomi sa o svojich zákazníkov naozaj stará a veríme v zlepšenie situácie. Sme si istí, že spoločnosť už na odstránení problému naozaj svedomito pracuje a podobné chyby sa v najbližšej dobe objavovať nebudú.

Plánovali ste kúpu tohto smartfónu alebo ste ho dokonca už kúpili? A sledujete nadmerné prehrievanie smartfónu? Dajte nám vedieť v komentároch a určite sa nenechajte týmto odradiť od kúpy, s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde len o ojedinelé prípady, ktoré budú čoskoro vyriešené.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close