NovinkyŠPEKULÁCIEWindows 10

Je Windows 10 „budúcnosť“, ktorá prinesie revolučné novinky? #3

V rámci série článkov „Je Windows 10 „budúcnosť“, ktorá prinesie revolučné novinky?“ sme vám priniesli viacero článkov, kde sme vám predstavili napríklad Office Hube alebo Working Sets, a dnes sa pozrieme na ďalšiu funkciu One Clip, ktorá by mala priniesť jednoduchšie zdielanie dát z jedného zariadenia do druhého.

OneClip funkcionalita bola oficiálne sprístupnená ešte v roku 2015 v testovacej verzii pre Windows, iOS a Android avšak neskôr bol k nej zamedzený prístup Microsoftom. OneClip je pritom veľmi jednoduchý nástroj, ktorý vo svojej podstate umožňuje zdieľať napríklad obrázky, texty a ďalšie dokumenty z jedného zariadenia na druhé prostredníctvom prihlásenia sa k „hlavnému“ účtu (niečo ako cloud OneDrive).

OneClip bude prepojený aj s Officeom

Samotná funkcionalita OneClip sa nesie v duchu zvyšovania  efektivity práce na Windows 10 a mala by byť implementovaná aj do kancelárskeho balíčka Office. Okrem kopírovania by mala ďalej poskytnúť aj možnosť zálohovania dát.  Ako príklad implementácie služby OneClip do kancelárskeho balíčka Office môžeme uviesť napr. jeho využitie  s aplikáciou PowerPoint.  Napríklad cestou do práce  kedy nebudete mať pohodlný prístup k Power Pointu budete môcť prostredníctvom smartfónu vyhľadať potrebné materiály a vložiť do prehľadu  a neskôr keď sa dostanete k PC jednoducho zapnete prehľad posledných aktivít odkiaľ jednoducho skopírujete dokumenty do prezentácie.

Jedná nástenka, jeden „živý“ dokument – OneClip

Výsledkom toho by malo byť zavedenie „živých“ dokumentov, (resp. nástenky) ktoré sú aktualizované 24/7 aby ste sa vyhli zložitejšiemu preklikávaniu z jedného dokumentu do druhého.

Celú sériu článkov „Je Windows 10 „budúcnosť“, ktorá prinesie revolučné novinky?“ nájdete na tomto odkaze.

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Close
Close