Je verifikácia účtov cestou, aby sa na internete diskutovalo slušnejšie? Twitter uvažuje týmto smerom

Verifikácia bola doposiaľ možná iba pre vybranú hŕstku používateľov, pričom bola spracovávaná priamo samotnými zamestnancami

Twitter_overeny profil_Elon Musk
Zdroj: Vosveteit.sk

Možnosť verifikácie používateľa, spoločnosti, či stránky je na sociálnych sieťach realitou už niekoľko rokov. Funkcia vo veľkej miere zabraňuje šíreniu poplašných správ a hoaxov prostredníctvom sociálnych sietí, keďže si vie každý z nás overiť, či je daný účet oficiálny, alebo ide iba o podvrh. Sociálna sieť Twitter však najnovšie uvažuje nad riešením, ktoré by mohlo nadobro pozmeniť priestor na sociálnych sieťach, ktorý v posledných rokoch upadá do hlbín nadávok, diskriminácie, či netolerancie, informoval zahraničný portál TechCrunch.

Požiadavky pre verifikáciu boli v minulosti nejasné

Spomínaná sociálna sieť Twitter prišla s možnosťou verifikácie stránok, známych osobností a firiem ešte v roku 2016, pričom americký sociálny gigant zverejnil aj potrebné informácie, bez ktorých nebude verifikácia úspešná. Zoznam bol pomerne dlhý – bolo nutné overiť telefónne číslo, potvrdiť e-mailovú adresu, pridať životopis, profilovú fotografiu, dátum narodenín, webovú stránku a všetky Tweety nastaviť ako verejné. Nikto by však nečakal, že aj po vyplnení týchto údajov bude prebiehať verifikácia ručne, čiže prechádzala ešte schvaľovacím procesom samotných zamestnancov. Keďže šlo o naozaj neefektívne riešenie, sociálna sieť Twitter pozastavila podávanie žiadostí ešte v roku 2017 a po dlhých 3 rokoch prichádza s novým riešením.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Možnosť verifikácie pre každého?

Najnovšie správy zo zahraničných technologických portálov naznačujú, že sociálna sieť Twitter konečne prichádza sa definitívnym riešením verifikácie používateľov, ktoré by mohlo byť omnoho rýchlejšie a efektívnejšie, ako prvotná schéma z roku 2016. Veľkou výhodou nového riešenia bude aj presná schvaľovacia schéma, na základe ktorej bude verifikácia používateľa udelená. Individuálne zlyhanie či pochybenie zamestnanca tak už neuvidíme.

Bližšie detaily o samotnom procese verifikácie zatiaľ nepoznáme, no je vysoko pravdepodobné, že sociálna sieť Twitter nepríde s nutným počtom sledovateľov, ktorý by mohol ovplyvňovať verifikačný proces. V budúcnosti by to tak mohlo znamenať, že verifikovanými by sa mohli stať aj bežní používatelia, ktorým by nevadilo bližšie poodhalenie ich súkromia. Je však takmer isté, že pri vyššom počte verifikovaných používateľov by sa výrazne zlepšila komunikácia medzi ľuďmi na sociálnych sieťach, ktorá aktuálne nie je rozhodne ideálna. Sami určite v komentároch na sociálnych sieťach narážate na nenávistné a hanlivé komentáre, ktoré si niektorí z nás jednoducho nedokážu odpustiť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre