SpravodajstvoWindows

Je tu nový Build pre Windows 10 používateľov. Prináša hlavne viacero noviniek

Hoci Build 2017 bol v plnom prúde tak ani to nezabránilo spoločnosti priniesť nový Windows 10 (16193) a Windows 10 Mobile Build 15213 pre členov programu Windows Insider – Fast Ring. My si teraz pozrieme prehľad noviniek, pre desktop zostavy, ktorých nie je málo.

Windows 10 Build 16193 prehľad noviniek

  • Microsoft počas Buildu 2017 oznámil novinku v podobe Story Remix, ktorá z vašich fotografií a spomienok vytvorí príbehy. Windows Insideri budú prví, ktorí budú môcť túto funkciu vyskúšať.
  • Story Remix bude schopný vytvárať z vášho obsahu aj videá spolu s hudbou, témami či prechodmi.
  • Vyhľadávanie v Story Remix prinesie aj automatické označovanie vášho obsahu. Po novom teda budete môcť vyhľadať ľudí, miesta alebo vecí napríklad na fotografiách, ktoré máte v svojej zbierke.
  • Pribudne „Discovery bar“, prostredníctvom ktorého získate rýchly prístup k bežným úlohám, uľahčí vám tvorbu videí, vyhľadávať ľudí, miesta či vecí.
  • Pribudne viacero možnosti ako zdieľať vaše príbehy (Stories) prostredníctvom Facebooku, Youtube kanáli či prostredníctvom e-mailu alebo OneDrive účtu.
  • Tešiť sa môžeme aj na funkciu Power Throttling, o ktorej si môžete viac prečítať tu. V pricípe bude mať však na starosti spotrebu energie, ktorú dokáže znížiť až o 11%.
  • Pribudlo individuálne ovládanie hlasitosti UWP aplikácií ako sú Microsoft Edge alebo Groove Music. Znamená to, že budete môcť nastaviť hlasitosť pre vybrané aplikácie bez toho, aby ste ovplyvnili hlasitosť systému.

Zdroj: Windows blog, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky