fbpx
HuaweiSpravodajstvo

Je to oficiálne! Nový skladací smartfón Huawei Mate X2 bude predstavený už 22. februára

Nedávno zverejnené uniknuté informácie a špekulácie sú konečne oficiálne potvrdené aj priamo spoločnosťou Huawei.

Len pred pár dňami sa internetom prehnala správa o tom, že spoločnosť Huawei sa už pomaly ale isto chystá na predstavenie druhej generácie skladacieho smartfónu Huawei Mate X2. O záhadnej novinke, ktorá sa v posledných mesiacoch príliš nespomínala, sme sa dozvedeli aj viacero detailnejších informácií, no doposiaľ všetky uniknuté informácie a špekulácie boli iba nepodložené dohady viacerých zahraničných leakerov. Najnovšie správy priamo z centrály spoločnosti Huawei však konečne potvrdzujú aspoň dátum predstavenia tohto zariadenia. Oficiálne odhalenie by sa malo konať už za pár týždňov.

Predstavenie sa bude konať už o pár týždňov

Čínsky telekomunikačný gigant plánuje nový skladací smartfón Huawei Mate X2 oficiálne predstaviť už 22. februára 2021, zatiaľ v neznámom čase. Výrobca zatiaľ bližšie detaily o nadchádzajúcej generácii neprezradil, no už ako napovedá samotný reklamný plagát, smartfón má prísť s už viackrát spomínaným sklápacím dizajnom, podobne, ako je tomu v prípade konkurenčných zariadení od juhokórejskej spoločnosti Samsung. Nová generácia tak príde s odlišnou technológiou skladacieho displeja, ako jej predchodcovia, keďže ich displej bol na „vonkajšej“ strane zariadenia. V tomto prípade sa bude primárny displej zatvárať úplne, pričom na notifikácie a základné operácie bude zariadenie disponovať zrejme dodatočným displejom.

huawei mate x2
Zdroj: Huawei – Weibo

Odhadované technické špecifikácie

  • Primárny displej s veľkosťou 8,01-palcov s rozlíšením 2 480 x 2 220 pixelov
  • 120 Hz obnovovacia frekvencia hlavného displeja
  • Ochranná technológia displeja CPI
  • Sekundárny displej s veľkosťou 6,45-palcov a rozlíšením 2 270 x 1 160 pixelov
  • 5 nm procesor Kirin 9000
  • Batéria s kapacitou 4 400 mAh a podporou 66W rýchleho nabíjania
  • Zadný fotoaparát pozostávajúci zo 4 samostatných snímačov
  • Bluetooth 5.1
  • EMUI 11

Zdroj: Gizmochina

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close