Pracovné ponuky
TIP REDAKCIE

Podrobili sme testu smartfón Vernee T3 Pro, ktorý patrí medzi najlepšie smartfóny v cenovej kategórii pod 100€ | RECENZIA

Po necelých dvoch týždňoch od poslednej recenzie smartfónu značky Vernee Mobile, nám do redakcie zavítal ďalší kúsok. Tentokrát sa nám do rúk dostal smartfón Vernee T3 Pro, ktorý svojou cenovkou a špecifikáciami spadá do skupiny smartfónov nižšej strednej triedy. Jeho cena je momentálne na úrovni 99 eur, čím môžeme smartfón zaradiť určite medzi tie najlacnejšie kúsky aktuálne na trhu. Dokáže ale takýto smartfón zaujať bežného zákazníka? Podľa nás určite, keďže smartfón na rozdiel od svojej ceny ponúka hneď niekoľko šikovných funkcií, ktoré ho vystreľujú medzi konkurentmi na vrchol.

Zdroj: vlastný

Dizajn a balenie na jedničku

Samotnú krabičku a obsah balenia môžeme bezproblémovo zaradiť medzi tie klasické, keďže v krabičke sa okrem nabíjacieho káblu, adaptéra, samotného smartfónu a krátkeho návodu, nenachádza nič špeciálne. Pusťme sa ale radšej do výzoru samotného smartfónu, ktorý ma príjemne prekvapil. Smartfón ma na prvý pohľad zaujal svojim plastovým zadným krytom, ktorého vrúbkovaná štruktúra celý smartfón výrazne obohacuje. Na zadnej strane zariadenia sa nachádza duálny fotoaparát s LED bleskom, čítačka odtlačkov prstov a v úplnej spodnej časti zariadenia nájdeme veľký reproduktor. Dizajnovú stránku dopĺňa 5,5-palcový IPS displej s rozlíšením 1440 x 720, nad ktorým sa nachádza klasický reproduktor pre hovory a selfie kamera. Na danú cenovú kategóriu ma zaujala veľkosť všetkých rámčekov, ktoré sú pomerne malé, čím dodávajú pocit väčšej obrazovky. Po dizajnovej stránke musím smartfón ohodnotiť kladne, keďže podľa mňa vynikajúco a príjemne sedí v ruke aj napriek tomu, že sa jedná o plastové spracovanie.

Samotný displej ponúka naozaj slušné pozorovacie uhly, ako aj svietivosť, ktorá bola dostatočná aj v tých najkritickejších situáciách. Funkcionalita a odozva displeja bola aj pri hraní hier výborná a nemali sme s ním žiadny problém. Väčšina z nás ale od nového smartfónu očakáva FullHD rozlíšenie, ktorého absencia zamrzela aj nás. Treba si ale uvedomiť, že sa jedná o cenovo najlacnejší smartfón a nemôžeme od neho očakávať zázraky. Treba ale podotknúť, že aj napriek nižšiemu rozlíšeniu, som sa neocitol v momente, kedy by mi vyššie rozlíšenie doslova chýbalo. Nenáročný používateľ si toho vôbec nevšimne, náročnejší sa po pár dňoch adaptuje.

Keďže som na začiatku spomínal dizajn, zostaňme pri ňom a popíšme si smartfón z hľadiska konektivity. Tá je v tomto prípade na danú cenovú kategóriu adekvátna. Na vrchnej hrane zariadenia sa nachádza Micro USB konektor, vedľa ktorého sa nachádza klasický 3,5mm audio jack. Pre vloženie Nano SIMkarty (dual SIM) a microSD karty som sa musel vrátiť do „starých“ čias, inými slovami, musel som odňať zadný kryt smartfónu, čo už v dnešnom svete smartfónov nie je bežnou záležitosťou. Smartfón samozrejme podporuje všetky LTE siete v našich končinách, podporuje GPS, GLONASS a Bluetooth 4.0, čiže sa radí medzi dnešných „klasikov“.

Výkon smartfónu neprekvapí, no nenáročného používateľa nesklame

Pred samotným hodnotením výkonu si musíme opäť pripomenúť, že smartfón Vernee T3 Pro stojí 99 eur, čo je za smartfón naozaj málo. Človek od neho nemôže očakávať zázraky, predsa dobre vieme, že ho nemôžme porovnávať s vlajkovou loďou za niekoľko stoviek eur. Po niekoľkých dňoch so smartfónom v rukách ale musím povedať, že ma výkon smartfónu prekvapil. Sám som majiteľom smartfónu Pixel 2, čiže minuloročným vlajkonosičom Googlu. Od 99 eurového smartfónu som očakával neustále sekanie, pomalé reakcie a nekonečné načítavanie aplikácií a hier. Opak bol ale pravdou a s lagmi som sa takmer nestretol. Tie sa vyskytli jedine pri spustení benchmarkového testu, poprípade ihneď po zapnutí smartfónu, kedy bol smartfón na pár desiatok sekúnd akýsi oťapený.

Výsledky benchmarkového testu po číselnej stránke zodpovedajú danej cenovej kategórií, keďže sa v smartfóne nachádza 4-jadrový procesor MT6739WA, grafický čip PowerVR GE8100, 3GB RAMky a 16GB pamäte (rozšíriteľná o 32GB). Pri bližšom pozorovaní mojej aktivity a výkonu smartfónu som zistil, že smartfón nemá po stránke operačnej pamäte žiadne problémy. Podobne to bolo aj v prípade procesoru, ktorý v nižšej kategórií smartfónov vyslovene exceloval. Občasné nedostatky pri viac náročnejších grafických úkonoch (najmä benchmarkový test) by som pripisoval grafickému čipu, ktorého pracovná frekvencia mohla byť o čosi vyššia. Ako som už ale spomínal, pri bežných úkonoch a klasických smartfónových hrách som nezaznamenal žiadne problémy s nedostatkom výkonu alebo sekaním.

Vernee T3 PRO nájdeš u oficiálneho distribútora pre SR tu

Fotoaparát je podľa všetkého „tak akurát“

Pri poslednom smartfóne od spoločnosti Vernee, ktorý som testoval, som bol príjemne prekvapený samotným fotoaparátom, od ktorého som nečakal žiadne zázraky. Podobne som si nevkladal nádeje ani v prípade smartfónu T3 Pro, na ktorého zadnej strane sa nachádza duálny 13Mpx + 2Mpx fotoaparát. Ten môžem hodnotiť jedine kladne. Samotné fotografie by som zaradil medzi tie lepšie a nehanbili by sa za ne ani drahšie smartfóny. Menšia kvalita fotoaparátu sa začne objavovať až v prípade horšieho svetla, čo je ale úplne normálne aj pri vlajkových lodiach, takže ma to nijako nezarazilo. Pri prvotnom zapnutí fotoaparátu a otvorení nastavení ma zarazila informácia, že smartfón neponúka 4K video. Po pár minútovom premýšľaní som ale zhodnotil, že výrobca zvolil oveľa lepšiu cestu. Kvalita videa vo FullHD rozlíšení bola naozaj nadštandardná a som rád, že smartfón ponúka radšej jeden poriadny a kvalitný video záznam, ako ďalšie 3, pričom bude každé v celkovom prevedení úplne otrasné.

Ďalšou výhodou samotného fotoaparátu, ktorú som absolútne neočakával, bol tzv. režim PRO, v ktorom si môže používateľ bezproblémovo zmeniť všetky možné nastavenia. Musím povedať, že zmena nastavení dopomohla v niektorých prípadoch k výrazne lepším fotografiám, čiže sa nejedná iba o funkciu na oko, ale naozaj výborne funguje. Všetky fotografie v plnom rozlíšení, nájdete v zdieľanom albume na Google Drive tu.

Batéria a výnimočné funkcie

Na počudovanie, smartfón za 99 eur môže ponúkať hneď niekoľko funkcií, vďaka ktorým si ho bežný používateľ môže zamilovať hneď po pár minútach. Prvou zjavnou výhodou smartfónu T3 Pro, je obrovská batéria s kapacitou 4080mAh, ktorá nám bezproblémovo vydržala aj dva pracovné dni. Ďalšou, podľa nás obrovskou výhodou, je absencia akejkoľvek nadstavby. Smartfón je totižto vybavený Androidom 8.1 a musím povedať, že mi sedel dokonale, keďže som ho donedávna používal aj na svojom Pixeli.

Smartfón obdržal vďaka novšiemu Androidu množstvo funkcií, ktorými ostatné smartfóny nedisponujú. Jednou sú určite lepšie a prehľadnejšie nastavenia batérie, no určite treba vyzdvihnúť aj gestá, poprípade odomykanie tvárou, ktorého funkčnosť ma príjemne prekvapila a časom sa v mojom prípade stalo odomykanie tvárou prirodzenejšie, ako odomykanie otlačkom prsta. Na záver by som určite vyzdvihol aj rýchlosť internetového pripojenia, ktorá oproti predošlému testovanému Vernee smartfónu (Mars Pro), výrazne poskočila. Na dôvod pomalších rýchlostí na WiFi v prípade Mars Pro som doposiaľ neprišiel, no T3 Pro si ide doslova „svoje“ a za mojim primárnym Pixelom nezaostáva ani o jeden Mbit, zatiaľ čo Mars Pro strácal omnoho viac.

Záver

Smartfón Vernee T3 Pro je určený najmä pre zákazníkov, ktorí ho plánujú používať na bežné, každodenné účely. Bezproblémovo si poradí aj s náročnejšími úlohami, no treba počítať s jeho limitmi, ktoré sú ale na 99 eurový smartfón výnimočné. Od výrobcu som popravde očakával, že low-end smartfón vybaví novým Androidom One, ktorý by svižnosť smartfónu určite ešte zvýšil, no čiastočne by obmedzil jeho možnosti. Výbornú svižnosť ale dosiahnete aj pri novšom Androide 8.1, ktorý je vo svojej natívnej podobe určite najlepšou voľbou pre zabezpečenie dostatočného výkonu. Ak uvažujete nad lacným smartfónom a neviete si vybrať, Vernee T3 Pro môžeme jedine odporučiť. Vďaka oficiálnemu slovenskému distribútorovi naň dokonca získate plnohodnotnú 2 ročnú záruku, čo určite poteší viacerých zákazníkov, ktorých práve čínska jednoročná záruka odrádza. Ďalšou super správou je aj fakt, že ku smartfónu aktuálne dostanete aj silikónový kryt a ochrannú fóliu ako darček. PS: smartfón je dostupný v 3 farebných prevedeniach – modrá, červená a čierna.

Vernee T3 PRO nájdeš u oficiálneho distribútora pre SR tu

Zdroj: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close