ANDROIDNovinky

Je to OFICIÁLNE! Google Pay čoskoro už aj na Slovensku

Google Pay, služba okolo ktorej ste mohli počuť z médií v posledných mesiacoch viacero informácií mieri na Slovensko. Počas včerajšieho dňa zavítala na Českej republiky, pričom sa dlho špekulovalo či a kedy vlastne príde. Slovensko príde v ďalšej vlne.

Google Pay mieri na Slovensko

Na oficiálnom blogu spoločnosti Google počas včerajšieho dňa sme sa mohli dočítať, že na Českej republiky, Ukrajiny a Brazílie prichádza oficiálne služba Google Pay, a že čoskoro zavíta aj na Slovensko.

Zdatnejší čitatelia v cudzích jazykoch už asi tušia na čo slúži táto služba, na platby prostredníctvom smartfónov, ktoré sú vybavené NFC chipom. Platba by mala prebiehať jednoduchým priložením smartfónu k terminálu, tak isto ako s bezkontaktnou kartou. Výhodou tak je, že v podstate budete môcť nechať celú peňaženku doma, na „život“ vám postačí už len smartfón.

Zdroj: Google blog

Bohužiaľ však presnú informáciu kedy bude táto služba dostupná dnes ešte nevieme. Jediné čo nám Google prezradil, že dorazí už čoskoro.

Zdroj: Google blog

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close